urządzenie kosmetyczne

¦pi±c w makija¿u nie tylko niszczysz swoj± cerê. Oto 5 powodów, dla których warto wykonaæ demakija¿Nie zmywasz makija¿u przez snem? Mo¿esz bardzo zaszkodziæ swojej skórze. Sprawd¼, dlaczego warto pamiêtaæ o dok³adnym oczyszczaniu przed snem.


Choć pielęgnacja skóry zajmuje zaledwie kilka minut, wiele osób uważa, że pozostawienie makijażu na noc nie jest niczym szkodliwym. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele powodów, które przemawiają za tym, aby codziennie przed snem zmywać makijaż. 

Zobacz wideo
Zaopiekuj się swoją skórą! Domowe spa z naturalnych składników

Dlaczego warto zmywać makijaż przed snem?

  1. Unikniesz tworzenia się zaskórników. Codziennie nakładasz na twarz bazę, podkład, korektor, puder i bronzer. Make up z pewnością wygląda pięknie, ale wszystkie te kosmetyki zbierają się w porach skóry. Jeśli będziesz oczyszczać skóry wieczorem, doprowadzisz do zatkania porów. Wtedy zobaczysz na twarzy czarne kropki, czyli zaskórniki, albo bardzo widoczne, rozszerzone pory. Cera zacznie się przetłuszczać i stanie się problematyczna. Wieczorny demakijaż sprawi, że usuniesz nagromadzone w porach pozostałości makijażu, a cera przez noc będzie oddychać.  
  2. Unikniesz nowych wyprysków. Niezmyty make-up, zanieczyszczenia, pot i bakterie to idealne środowisko dla pryszczy. Oczyszczanie twarzy zapobiega zaostrzeniu stanu cery, ponieważ usuwa nieczystości nagromadzone na skórze.  
  3. Twoje rzęsy będą mocniejsze i unikniesz podrażnień oczu. Niezmyty tusz do rzęs to wróg twoich oczu i rzęs. Drobinki tuszu dostają się do oczu, przez co podrażnienie i zaczerwienienie gwarantowane. Maskara obciąża także rzęsy, co sprawia, że są bardziej narażone na wypadanie.  
  4. Chronisz się przed przedwczesnym starzeniem. Częste zapominanie o demakijażu przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Jeśli śpisz z niezmytym makijażem, komórki skóry nie mają szansy się zregenerować, co prowadzi do powstawania zmarszczek.   
  5. Unikniesz przesuszenia skóry – zwłaszcza ust i wokół oczu. Skóra na ustach i wokół oczu jest bardzo delikatna. Jeśli nie zmywasz przed snem matującej szminki lub korektora pod oczy, nie dziw się, że usta są spierzchnięte, a pod oczami pojawiają się cienie i widoczne zmarszczki. Składniki kolorowych kosmetyków mogą doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry. Zwłaszcza tej najbardziej delikatnej.  

Olej CBDOlej CBD pomaga na problemy ze skórą. Jakie jeszcze inne właściwości kryje?

Dziennikarka “Daily Mail” Anna Pursglove przeprowadziła eksperyment i nie zmywała makijażu przez 30 dni. Zobacz, jak pogorszył się stan jej cery. Więcej o jej eksperymencie pisaliśmy w artykule: Przez 30 dni nie zmywała makijażu. “Postarzała się o 10 lat” Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles