urządzenie kosmetyczne

Leczą nie tylko ciało, ale i duszę. Akcja “Wiosna jest kobietą” w Uniwersyteckim Centrum Onkologii


W chorobie onkologicznej u kobiet, ważne są nie tylko operacje, procedury medyczne czy stosowane leki, ale też to jak czuje się pacjentka. O to zadbały dziś wolontariuszki ze Stowarzyszenia Eurydyki, które wsparły pacjentki Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Białymstoku

Dziś w UCO było wiosennie, kobieco i kolorowo. W oddziałowej świetlicy w jednym kącie krzątała się kosmetyczka-wizażystka, która wykonywała makijaże. Z drugiej strony stanęło stoisko z fantazyjnymi nakryciami głowy dla kobiet po chemioterapii. Wszystko w ramach II edycji akcji “Wiosna jest kobietą”.

– Rok temu prowadziłyśmy akcję “Podziel się kobiecością” – mówiła Barbara Idźkowska ze Stowarzyszenia Eurydyki. – Zebrałyśmy wtedy bardzo dużo chust, z których sukcesywnie szyjemy piękne i kolorowe nakrycia głowy. Dziś kolejna pula trafi do pacjentek, które właśnie są w trakcie chemioterapii. Chcemy, by na wiosnę czuły się pięknie i kobieco.

Dr hab. Paweł Knapp, szef Uniwersyteckiego Centrum Onkologii, nie ma wątpliwości, że takie akcje są niezmiernie potrzebne.

– Kiedy choruje kobieta, to choruje nie tylko jej ciało, ale i dusza – mówił. – U pań wielkim stygmatem choroby jest brak włosów, ten atrybut kobiecości. Oczywiście operacje, chemioterapia, procedury medyczne są ważne. Ale równie ważne jest samopoczucie naszych Pań. Ważne żeby czuły się piękne, kobiece, atrakcyjne, bo wtedy będą miały siłę by walczyć z chorobą.

W sumie w ostatnim czasie wolontariuszki z Eurydyk uszyły 80 chust, które sukcesywnie będą przekazywane pacjentkom. Osoby, które maja zbędne apaszki, chusty czy szale, mogę je przesyłać na adres Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Uniwersyteckie Centrum Onkologii zajmuje się kompleksowym leczeniem pacjentek z nowotworami żeńskich narządów płciowych. Jest pierwszym w Polsce ośrodkiem, który otrzymał prestiżowy certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) i stał się akredytowanym ośrodkiem leczenia zaawansowanego raka jajnika. W UCO leczenie prowadzone jest zgodnie z europejskimi standardami. Stosowane są zaawansowane zabiegi z zakresu chirurgii ginekologii onkologicznej.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles