urządzenie kosmetyczne

Anna Lewandowska radzi, jak się upiększyć przy pomocy płatków…


Popularna trenerka przykłada wielką wagę do tego, by wszystko, co je lub wsmarowuje w skórę, miało jak najbardziej naturalny skład. Dlatego w przepisach na dania, które podaje, nie znajdziemy wysoko przetworzonych półproduktów, a w składach kosmetyków jej marki nie ma sztucznych barwników, aromatów czy innych substancji chemicznych, których wpływ na organizm może być szkodliwy. Teraz trenerka ma nową fascynację – kosmetyki do samodzielnego wykonania.

Pandemia wielu z nas nauczyła samodzielności i zachęciła do własnoręcznego wykonywania pewnych produktów zamiast sięgania po gotowe. Fanką takiego podejścia jest Anna Lewandowska, która od pewnego czasu propaguje przepisy na kosmetyki, które można przygotować sobie samemu w domu ze składników, które są zazwyczaj w każdej spiżarni czy lodówce. Proponowała już swoim fankom domowe odżywki i płukanki octowe do włosów, teraz przyszła kolej na pielęgnację twarzy.

W najnowszym instastory trenerka podała przepis na maseczkę przygotowaną na bazie płatków owsianych i syropu klonowego. Już sama nazwa maseczki zachęca, by ją wypróbować – „Wygładzająca witaminowa bomba”! „To solidny zastrzyk energii dla skóry, który ją rozświetli i wydobędzie z niej naturalne piękno” – zapewnia trenerka.

Do przygotowania jednorazowej porcji maseczki według przepisu Anny Lewandowskiej potrzebne będą: 3 łyżki płatków owsianych górskich, jedna łyżeczka syropu klonowego lub syropu z agawy, 1 szklanka ciepłej wody oraz 4-5 krople odżywczego olejku (trenerka proponuje, by był to Very Superberry marki Phlov). Uzasadnia także, dlaczego tak ważnym składnikiem w tym kosmetyku jest syrop klonowy. „Syrop klonowy i zawarte w nim substancje higroskopijne ograniczają utrate wody z naskórka i zapewniają odpowiednie nawilżenie” – twierdzi trenerka. Z kolei płatki owsiane są zgodnie z rekomendacją Lewandowskiej bogatym źródłem witamin E, PP, B1, B6, a także składników mineralnych – magnezu, selenu oraz zwalczających wolne rodniki antyoksydantów.

Przygotowanie maseczki jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Trenerka zaleca, by zalać płatki ciepłą wodą i odstawić na 10 minut. Po tym czasie należy je wymieszać z syropem klonowym i można zmiksować, by maseczka miała gładką konsystencję, choć to nie jest konieczne. Na końcu, tuż przed nałożeniem na twarz, należy dodać kilka kropli odżywczego olejku. Rozsmarowana na skórze maseczka powinna na niej pozostać 15-20 minut. Po tym czasie należy ją zmyć ciepłą wodą i nałożyć na skórę krem nawilżający. Lewandowska zaleca, by w przypadku, gdy skóra jest przesuszona i wymaga odżywienia, nakładać maseczkę na twarz nawet codziennie. (PAP Life)

ina/ gra/

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles