urządzenie kosmetyczne

Lockdown w Warszawie. Fryzjerzy zostaną ZAMKNIĘCI? Czy można iść do fryzjera? Czy fryzjerzy i kosmetyczki będą otwarci?Lockdown w Warszawie. Czy można iść do fryzjera? Czy fryzjerzy i kosmetyczki będą otwarci?
Autor: Marcin Wziontek
Lockdown w Warszawie. Czy można iść do fryzjera? Czy fryzjerzy i kosmetyczki będą otwarci?


Czy zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne w Warszawie są otwarte? Od poniedziałku, 15 marca w województwach mazowieckim i lubuskim wprowadzony zostanie regionalny lockdown. Ponownie zamknięte zostaną między innymi galerie handlowe i hotele. Jakie jeszcze obostrzenia czekają mieszkańców stolicy i Mazowsza? Czy można iść do fryzjera? Czy zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne są otwarte? Postanowiliśmy to sprawdzić. Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Lockdown w Warszawie. Czy można iść do fryzjera?

Czy można iść do fryzjera? Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte? Te pytania zadaje sobie coraz więcej mieszkańców Warszawy i Mazowsza, gdzie od poniedziałku, 15 marca wprowadzone zostaną nowe obostrzenia w ramach regionalnego lockdownu. Wszyscy pamiętają bowiem lockdown z wiosny ubiegłego roku, kiedy zamknięte zostało niemal wszystko – włącznie z salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Na razie nie podjęto decyzji o zamknięciu fryzjerów i kosmetyczek – rząd nie zdecydował się na tak gwałtowny ruch. Jeżeli liczba zachorowań będzie się jednak zwiększać – nie jest to całkowicie wykluczone.

CZYTAJ TEŻ: Zamknięte sklepy w Warszawie. Tutaj zrobisz zakupy od 15 marca, kupisz także ubrania i elektronikę

Podsumowując, od 15 marca można iść do fryzjera, ale trzeba zachować szczególne zasady bezpieczeństwa – dezynfekować ręce, zachowywać bezpieczny dystans i mieć na twarzy maseczkę – jeżeli zabieg nie będzie wykonywany w rejonie twarzy. Z wizyty u fryzjera i kosmetyczki powinny zrezygnować osoby chore lub przeziębione. 

Lockdown w Warszawie: nowe obostrzenia

W miniony czwartek, rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń w województwach mazowieckim i lubelskim. Wszystko z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Podobnie jak na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu ponownie zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe (kliknij tutaj i zobacz, gdzie zrobić zakupy po 15 marca) i hotele. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od poniedziałku, 15 marca do niedzieli, 28 marca. Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski zamknięte zostaną:

  • baseny
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
  • hotele,
  • galerie handlowe,
  • teatry, muzea, galerie sztuki,
  • kina,
  • stoki narciarskie

Nadal zamknięte pozostaną wszystkie kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe – te będą mogły działać wyłącznie dla profesjonalnych sportowców i bez udziału publiczności. W galeriach handlowych nieczynne będą sklepy z ubraniami i elektroniką, ale otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi. Zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne w Warszawie będą otwarte. Ale jeśli boisz się pójsć do fryzjera, możesz sprawdzić, jak samodzielnie obciąć włosy w domu – zobacz instrukcję w naszym artykule. 

ZOBACZ TEŻ: Nowe obostrzenia: sklepy w Warszawie zamknięte. Czy IKEA będzie otwarta?

Lockdown w Warszawie. Czytaj więcej:
Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles