urządzenie kosmetyczne

Tłumy na ulicach, w restauracjach i u fryzjerów w ostatni weekend przed lockdownem – Polska i świat


Brak wolnych terminów u fryzjerów, w restauracjach brak wolnych stolików, tłumy na miejskich i nadmorskich deptakach. Tak w ostatni weekend przed wprowadzeniem czerwonej strefy wyglądają włoskie miasta.

Od poniedziałku znajdzie się w niej 10 regionów, czyli połowa kraju. Wówczas większość lokali gastronomicznych i usługowych będzie dla klientów niedostępna.

Przed kolejnym zamknięciem w czterech ścianach Włosi nie tylko chcą zdążyć z zakupami ale i nadrabiają spacery, obiady w restauracjach i zabiegi w gabinetach fryzjerskich i kosmetycznych.

Kupują na zapas, głównie drożdże i mąkę. Liczba klientów u fryzjerów podwoiła się w stosunku do każdego innego weekendu w roku. W restauracjach, zwłaszcza tych nadmorskich, trudno o wolny stolik.

Wobec tłumów nierespektujących dystansu społecznego i prawidłowego noszenia maseczek zwiększono do 50 tysięcy liczbę mundurowych patrolujących miejsca najliczniej odwiedzane.

Drogi wjazdowe do miast rano i wieczorem są zakorkowane, bo przed zakazem opuszczania najbliższej okolicy większość zmotoryzowanych korzysta z – być może ostatniej przed Wielkanocą – możliwości wyjazdu na łono natury.

Liczba dziennych zakażeń przekroczyła w niedzielę 26 tysięcy, zmarło 317 osób. Na oddziałach reanimacyjnych leczonych jest prawie 3 tysiące pacjentów, a w sumie hospitalizowanych jest ponad 24 tysiące.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles