urządzenie kosmetyczne

Podolog – nowy zawód w Zespole przy ul. Ułańskiej 2 Łowicz


W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu trwa rekrutacja na nowy atrakcyjny kierunek – Podolog.

Podolog to zawód przeznaczony dla osób chcących nauczyć się dbania o zdrowie stóp.

W Polsce oraz pozostałych krajach Unii Europejskiej staje się coraz bardziej popularny. Jest on ściśle związany z kosmetologią i doskonale uzupełnia tę dziedzinę nauki.

Podolog zajmuje się diagnozowaniem chorób paznokci i skóry, chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych oraz planuje i przeprowadza kurację w przypadku już istniejących dolegliwości. Jest partnerem dla lekarzy różnych specjalności. W ramach swojej pracy podolog poprawia również wygląd stóp.

Nauka w tym zawodzie trwa 2 lata i będzie się odbywać w formie stacjonarnej oraz w weekendy. Aby rozpocząć kształcenie w zawodzie podologa wystarczy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej, nie jest wymaga matura.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy podologa umożliwiający podjęcie pracy jako specjalista w tym zakresie. Jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zabiegów podologicznych i prowadzenia skutecznej profilaktyki zdrowotnej.

Może on pracować w prywatnych gabinetach podologicznych lub kosmetycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej. Może również prowadzić własny gabinet na zasadach działalności gospodarczej.

Nauka w szkole jest bezpłatna, ale Ilość miejsc na kierunku jest ograniczona.

Więcej o zawodzie na stronie www.zespollowicz.pl, na Facebooku i Instagramie (policealna_lowicz).Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles