urządzenie kosmetyczne

Region. Maszyna wyrwała człowiekowi rękę. Lekarzom udało się ją przyszyć Łomża


Wyjątkowo trudną operację mają za sobą specjaliści z Kliniki Chirurgii Plasycznej CMKP w Warszawie, którym udało się przyszyć oderwaną rękę 36-letniemu mężczyźnie. Pracownik ostrołęckiego zakładu Stora Enso uległ ciężkiemu wypadkowi w ubiegłym tygodniu.

Do wypadku na terenie ostrołęckiego zakładu Stora Enso doszło w miniony czwartek (21.01). Z informacji podanych przez portal Moja Ostrołęka wynika, że maszyna wciągnęła i wyrwała rękę 36-letniego mężczyzny. Konieczna była pilna i skomplikowana operacja.

Wyrwana ręka i pomoc na czas – nie było łatwo

Wyjątkowo trudnym przypadkiem zainteresowała się również telewizja TVN24. Ciężko ranny pacjent trafił na stół operacyjny dopiero dziewięć godzin później, gdy po odmowie ze strony kilku szpitali na przeprowadzenie takiej operacji zgodzili się lekarze z Kliniki Chirurgii Plastycznej CMKP.

– To był trudny uraz awulsyjny, czyli ręka uległa wyrwaniu, w związku z czym te wszystkie naczynia, które doprowadzały krew, zostały zniszczone – mówi w rozmowie z TVN24 chirurg plastyczny dr n. med. Łukasz Ulatowski z Kliniki Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie. – Jest kilka ośrodków replantacyjnych, które profesjonalnie się tym zajmują, większość tych ośrodków jest w zachodniej Polsce, w Warszawie jeden taki niedawno otworzony ośrodek powstał, ale oni odmówili pomocy – wyjaśnia.

Trzynastogodzinna operacja polegała m.in. na zastąpieniu poszarpanych naczyń żyłami ze stopy pacjenta. Dobrze zabezpieczona i trzymana w chłodzie ręka okazała się możliwa do przyszycia, czego odmówili inni lekarze.

– Żeby nie pan doktor, to by się nikt inny tego nie podjął. Jest bardzo wielkim człowiekiem i bardzo zdolnym i trzeba człowieka docenić. Jestem bardzo wdzięczny – mówi cytowany przez TVN24 36-letni pacjent.

Z podanych informacji wynika, że lekarzom udało się przywrócić krążenie, a w celu przeciwdziałania infekcjom mężczyzna cały czas bierze antybiotyki. To, w jakim stopniu uda się przywrócić sprawność dłoni, zależy przede wszystkim od efektów długiej rehabilitacji. Dla pacjenta ważne jest jednak to, że ma rękę.

Więcej: Maszyna urwała mu rękę. Warszawscy lekarze podjęli się skomplikowanego wyzwania

zdj. kadr z programu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Region. Maszyna wyrwała człowiekowi rękę. Lekarzom udało się ją przyszyć.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles