urządzenie kosmetyczne

Dynamiczny rozwój sieci Perfect Look Clinic


Franczyzowa sieć salonów kosmetycznych liczy już ponad 30 placówek, a na koniec bieżącego roku może być ich nawet 80.

– Rynek kosmetyczny w Polsce rozwija się od kilku lat z dobrą dynamiką. Pandemia nie ma znaczącego wpływu na rozwój w kolejnych latach. Uważamy, że 2021 będzie kolejnym rokiem rozwoju – mówi Damian Ozga, prezes spółki, która jest właścicielem sieci Perfect Look Clinic.

Jak podkreśla, wszystkie salony sieci przetrwały pandemię i wciąż powstają kolejne. Obecnie należy do niej 8 punktów własnych i 24 franczyzowe, a już za kilka dni otwierają się dwa kolejne działające na zasadzie franczyzy. Sieć ma ambicje, by 2021 rok zamknąć z liczbą 80 salonów. Na jej celowniku są głównie małe i średnie miasta, liczące między 20 a 100 tys. mieszkańców, gdzie dostęp do profesjonalnych usług kosmetycznych jest wciąż dużo słabszy niż w większych ośrodkach. Salony Perfect Look Clinic działają już w takich miejscowościach jak np. Legnica, Szamotuły czy Leszno, a także w dużych aglomeracjach jak Warszawa czy Wrocław.
 
– Aby otworzyć salon Perfect Look Clinic, należy dysponować kwotą na poziomie minimum 80 tys. zł oraz zdolnością leasingową na ok. 150 tys. zł. Zwrot z inwestycji zazwyczaj następuje między 6. a 12. miesiącem od otwarcia salonu – mówi Damian Ozga.

Franczyzodawca nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w branży. Zapewnia m.in. dostawę i instalację sprzętu, pełny pakiet szkoleń, wsparcie marketingowe i analizę rynku, system rezerwacyjny, a także pomoc w wyszukaniu lokalu. Optymalna placówka powinna mieć ok. 50 mkw. z możliwością zaaranżowania dwóch samodzielnych stanowisk kosmetycznych.

Sieć Perfect Look Clinic powstała w 2016 roku. Gabinety oferują zabiegi na twarz i ciało, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej,  a także zabiegi trychologiczne (na skórę głowy).

ZOBACZ wizytówkę PERFECT LOOK CLINIC w katalogu franczyzy serwisu franczyzawpolsce.pl. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy jeżeli jesteś zainteresowany współpracą.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles