urządzenie kosmetyczne

W Mysłowicach w dzielnicy Brzezinka zgromadzono 8 tys. ton chemikaliów. Na ich usunięcie miasto musi zaciagnąć kredyt


Rząd przekazał Mysłowicom 44,6 mln zł, kolejną dotację gmina otrzyma z Wojewódzkiego Fudnuszu Ochrony Środowiska. Brakuje 35 mln zł. By dotacja nie przepadła, miasto musi zaciągnąć pożyczkę.

– Zrobiłem wszystko co w mojej mocy. Pozyskałem pieniądze. Przed miastem jedyna szansa na pozbycie się chemikaliów. Decyzja zależy od radnych, a ci nie są przekonani do takiego sposób sfinansowania inwestycji – mówi Dariusz Wójtowicz. Dodaje, że w przypadku odrzucenia wniosku o kredyt, nie tylko zaprzepaszczona zostanie rządowa dotacja, ale także staną w mieście wszystkie inwestycje. Nie będzie nawet na doraźne łatanie dziur w drogach, bo likwidację składowiska trzeba będzie pokryć z własnych środków. .

– Jesteśmy jako miasto ofiarami grupy przestępczej – kwituje Wójtowicz przypominając, że chemikalia trafiły do Mysłowic w maju 2017 roku. Firma z Dąbrowy Górniczej dostała pozwolenie władz Mysłowic na przechowywanie odpadów aż do 2028 roku! Przedsiębiorcy zaczęli masowo zwozić chemikalia. W 2018 roku obecny prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz (48 l.) uchylił decyzję swego poprzednika i nakazał usunięcie odpadów. Na placu pozostało 8 tysięcy ton trucizn. Do tej pory nikt ich nie sprzątnął.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles