urządzenie kosmetyczne

Lek na COVID-19 niebawem w sprzedaży? Biomed zgłosił go do Agencji Badań Medycznych


Biomed chce ponadto by ich specyfik był poddany specjalnej, szybszej procedurze dopuszczenia do stosowania u chorych na COVID-19. – Chcemy, aby produkt trafił do obrotu najszybciej, jak jest to możliwe – powiedział Piotr Fic, p.o. prezesa zarządu Biomed Lublin.

Biomed poinformował w wydanym we wtorek komunikacie, że rozpoczęły się negocjacje w sprawie „komercjalizacji wyników niekomercyjnych badań klinicznych dotyczących terapeutycznego zastosowania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 u pacjentów z COVID-19”. Sprawą zajmie się Agencja Badań Medycznych.

Biomed już latem minionego roku ogłosił opracowanie lek dla chorych na koronawirusa oparty na osoczu ozdrowieńców. Wkrótce mają być znane wstępne wyniki jego skuteczności. Jeśli będą pozytywne, preparat trafi na rynek i do placówek medycznych i może pomóc w walce z trzecią falą pandemii COVID-19.

Lek na COVID-19 niebawem w sprzedaży? Biomed-Lublin opracował go jako pierwszy na świecie

Biomed-Lublin wyprodukował lek na koronawirusa jako pierwsza firma farmaceutyczna na świecie. Preparat od kilku miesięcy jest w fazie badań klinicznych.

Do tej pory były one prowadzone na grupie kilkudziesięciu pacjentów, przede wszystkim w Klinice Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie. Docelowo ocena preparatu powstanie na podstawie wyników badań grupy 400 pacjentów – donosi Radio Lublin.

Tseo/MDSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles