urządzenie kosmetyczne

Techniki makijażu od wizażystów. Jakie pędzle do makijażu wybierać? – Super ExpressPędzle do makijażu. TOP 10, które warto mieć [PROPOZYCJE]
Autor: Thinkstockphotos.com
Jakie pędzle do makijażu wybrać? Aby skomponować podstawowy zestaw pędzli należy zastanowić się nad funkcją każdego z nich, a następnie zweryfikować swoje potrzeby.


Czasy kiedy makijaż aplikowaliśmy dostępnymi wraz z kosmetykami puszkami i pacynkami minęły bezpowrotnie. Od kilku lat makijażowym must have są pędzle do makijażu, używają ich zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Dzięki nim nasz makijaż będzie wyglądał lepiej na skórze i dłużej się utrzyma. Na rynku dostępnych jest wiele pędzli w bardzo różnych cenach, od kilku złotych za sztukę, aż po nawet kilkaset złotych. Czym kierować się przy wyborze pędzli i które z nich przydadzą nam się najbardziej? Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Każdy miłośnik make-upu wie, że pędzle do makijażu to podstawa każdej kosmetyczki. Obecnie są one najważniejszymi akcesoriami, które pomagają w aplikacji kosmetyków. Niestety, wiadomo również, że kolekcja pędzli kosztuje niemałą fortunę. Jak zatem kupować pędzle do makijażu, aby nie wydać majątku? Warto mieć w swojej kolekcji kilka pędzli, które będą uniwersalne i można ich używać przy aplikacji wielu kosmetyków. Coraz więcej marek wypuszcza na rynek pędzle do makijażu w przystępnej cenie. W drogeriach internetowych znajdziemy szeroki wybór pędzli, które nie kosztują majątku. Warto przyjrzeć się produktom marki Hakuro, koszt pojedynczego pędzla to około 30/40 złotych. Również polska marka Inglot ma w swojej ofercie wiele pędzli do makijażu w przystępnych cenach, ale bardzo dobrej jakości. Chcąc zakupić od razu cały zestaw pędzli warto odwiedzić AliExpress, znajdziemy tam produkty marki Jessup. Za kilkadziesiąt złotych otrzymamy komplet składający się z kilkunastu pędzli.

Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Kabuki – to mały pędzel przypominający męski pędzel do golenia. Idealny sprawdzi się on jako narzędzie do wszystkiego. Można nim aplikować produkty sypkie, jak pudry transparentne oraz wszelkiego rodzaju róże, bronzery czy pudry w kamieniu. 

Pędzel do bronzera i różu – to puchaty pędzel o ściętym kształcie. Nim nałożymy na twarz zarówno bronzer, róż jak i rozświetlacz. 

Pędzle do oczu – w swojej kolekcji warto jest mieć kilka mniejszych pędzli do nakładania cieni do oczu. Te okrągłe, bardziej puchate idealnie sprawdzą się do rozcierania i blendowania cienia, a tymi płaski nałożymy cienie foliowe czy brokatowe. 

Pędzel do brwi – to najczęściej dwustronny pędzel, z jednej strony jest szczoteczka do brwi, druga końcówka jest zaś płaska i ścięta. Dzięki takiemu kształtowi precyzyjnie założymy produkt na brwi. 

Express Biedrzyckiej – Sebastian Kaleta: Podatnicy sfinansują Nowy ŁadSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles