urządzenie kosmetyczne

Sekrety idealnego makijażu – Czwórka


Sprawdź

lampa sól lampka solna światło 1200.jpg

Naświetlamy się. Jak zrekompensować sobie brak słońca?

Witaminy do zadań specjalnych

Na stan skóry, włosów i paznokci mają wpływ przede wszystkim prowitamina A, witamina E i D oraz witaminy z grupy B. – Witaminy łatwo rozpuszczalne w tłuszczach, czyli ADEK bardzo ładnie przyczyniają się do poprawy jakości skóry włosów i paznokci – mówi dermatolog Małgorzata Marcinkiewicz. – Witaminy są także wspaniałymi antyoksydantami i mają udowodnione działanie fotoprotekcyjne. Dowiedziono też, że suplementacja betakarotenu przez minimum siedem tygodni chroni przed różnymi reakcjami rumieniowymi, czyli na przykład przed oparzeniami skóry.

Posłuchaj

03:39 CZWORKA Stacja Nauka – witaminy 29.01.2021.mp3 Witaminy i minerały, które dbają o włosy, skórę i paznokcie. Gdzie je znajdziemy? (Stacja Nauka/Czwórka) 

Czytaj

uroda 1200.jpg

Domowe SPA. Bądź piękna w kwadrans

Minerały piękna

Dla naszego wyglądu, oprócz witamin, ważne są także minerały. Takie pierwiastki jak: cynk, magnez, miedź, selen, wapń i żelazo często nazywane są minerałami piękna. Mają wpływ na powstawanie tkanki łącznej i kolagenu oraz na działanie substancji rogowej, odpowiedzialnej za wzrost i strukturę włosów i paznokci, opóźniają też procesy starzenia.

Zobacz także:

Posłuchaj

kosmetyki sh f 1200.jpg

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Nie tylko suplementy

Nie jest jednak tak, że witaminy musimy przyjmować tylko w suplementach. Bardzo ważna jest także zbilansowana dieta. Witaminę C znajdziemy m.in. w cytrusach, w brokułach i w czarnej porzeczce. – Karotenoidy są w zółtych i czerwonych warzywach i owocach. Tekoferole, czyli część grupy witaminy E zawarte są w olejach. Witaminę D dostarczą nam promienie słońca, jest ona także w tranie i w wątróbce oraz w serach, niektórych grzybach i żółtkach – podpowiada gość Czwórki.   

W diecie, która ma służyć urodzie, nie może zabraknąć też białka, które jest niezastąpione podczas produkcji i odnowy komórek oraz wpływa na napięcie skóry. Nieodzownym składnikiem jest również woda, bo pomaga wypłukać z organizmu toksyny.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Adrianna Janiszewska

Gość: Małgorzata Marcinkiewicz (dermatolog)

Data emisji: 29.01.2021

Godzina emisji: 12.45

kul

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles