urządzenie kosmetyczne

Skin Botox to nowy ulubiony zabieg wśród Koreanek. Na czym polega?


Zabieg przy użyciu botoksu to jedna z najpopularniejszych form medycyny estetycznej. Kojarzony głownie ze zmarszczkami, używa się go również przy leczeniu przewlekłych migren. A czym jest Skin Botox?

Botoks, a dokładnie toksyna botulinowa od lat nie schodzi z rankingów na najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, czy pielęgnacji anti ageing. Ma tyle samo fanów co przeciwników. Botoks stał się również częścią popkultury i często jest stawiany jako niechlubny przykład z nadużywaniem zabiegów, który zamiast pomagać w walce ze zmarszczkami sprawia, że niektórzy pacjenci wyglądają (delikatnie mówiąc) nienaturalnie. Jednak ta toksyna ma również sporo plusów, np. jako remedium na migreny (toksyna botulinowa zmniejsza ich częstotliwość i nasilenie), czy przy leczeniu zeza. A czym jest hit w koreańskich gabinetach kosmetycznych, czyli Skin Botox?

Skin Botox to nowy ulubiony zabieg wśród Koreanek. Na czym polega?

Skin Botox, znany również jako Mesobotox, na rynku azjatyckim obecny jest od 10 lat. Nadal to jeden z ulubionych zabiegów Koreanek – w niektórych klinikach wykonywany jest nawet 50 razy dziennie! Sama procedura wygląda jak klasyczne wstrzykiwanie botoksu. Różnica jest taka, że aplikuje się go na inne części twarzy niż do tej pory. To oznacza, że ten typ toksyny nie tylko sprawdza się przy walce ze zmarszczkami, ale również sprawa, że cera wygląda na promienną. Tu nie chodzi o osłabienie działania mięśni na czole, na szyi, czy nad górną wargą, tylko o zastrzyk tuż pod powierzchnią skóry, czyli w… pory! Podczas zabiegu Skin Botox wykonuje się nawet 50 nakłuć wzdłuż linii szczęki, czoła, czy pod oczami. Efekt? Jak przy glass skin. Naturalny efekt glow jest na wyciągnięcie ręki, a w tym przypadku strzykawki. Warunek do wykonania tego zabiegu jest jeden, zmarszczki i linie nie mogą być bardzo głębokie – wtedy efekt będzie najmniej widoczny.

Koreańscy dermatolodzy uważają, że Skin Botox również świetnie działa przy walce z wypryskami. Wstrzyknięcie w to miejsce spowoduje zmniejszenie produkcji sebum, a dokładnie blokuje pory. Efekty są natychmiastowe, dlatego wielu koreańskich celebrytów decyduje się na zabieg tuż przed wielkim wyjściem.

Na ile starcza Skin Botoks? Procedurę trzeba powtarzać co 3-6 miesięcy. 

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles