urządzenie kosmetyczne

Gorzów w kolorze! Pokolorowaliśmy stare, czarno-białe zdjęcia Gorzowa. Efekt? Wspaniały. Sami zobaczcie!


Czarno-białe, stare zdjęcia Gorzowa, autorstwa Kurta Mazura, pokazujemy Wam regularnie od lat. Zna je więc wielu Czytelników. A gdyby tak… nabrały kolorów? Udało się nam je “pokolorować”. Efekt przerósł nasze oczekiwania!

Za pomocą strony deepai.org “pokolorowaliśmy” czarno-białe zdjęcia autorstwa Kurta Mazura. Tak, wiemy: automatyczna koloryzacja nie jest idealna i nie zawsze oddaje prawdziwe barwy dawnego Gorzowa. Ale – nawet z pewnymi nieścisłościami – pokolorowane zdjęcia po prostu zachwycają! Dla porównania zestawiliśmy barwne zdjęcia z czarno-białymi oryginałami. Miłego oglądania!

Przypomnijmy: Kurt Mazur urodził się 5 sierpnia 1941 r. we Lwowie. Do Gorzowa przyjechał w 1945 r. z ojcem Eugeniuszem. Niedługo potem zaczął robić miastu zdjęcia. Wykonał setki fotografii. Dziś są one absolutnie bezcenne z kronikarskiego punktu widzenia. Pokazują miasto, jego mieszkańców, codzienność, wyjątkowe momenty.
K. Mazur bezpłatnie przekazał całą kolekcję GL. Zdjęcia prezentujemy na łamach gazety od lat – przy różnych okazjach.

K. Mazur w Gorzowie mieszkał do 1963 r. Wtedy właśnie – jak czytamy na stronie Muzeum Lubuskiego – wyjechał z rodziną do Heidelbergu, gdzie skończył studia medyczne. W 1971 roku zamieszkał w Stuttgarcie i pracował tam jako chirurg plastyczny. Od 2006 r. jest na zasłużonej emeryturze.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles