urządzenie kosmetyczne

Przedszkola i żłobki znów ostatnie na linii frontu. Tym razem zostaną zamknięte?


Opieka nad najmłodszymi dziećmi, według ustaleń wp.pl miałaby wciąż obowiązywać w przypadku dzieci pracowników służb i medyków.

Przypomnijmy, kwestia ewentualnego zamknięcia przedszkoli i żłobków była bardzo głośna jesienią 2020 r., kiedy to właśnie te placówki, jako jedyne w systemie oświaty pozostawały otwarte. Decyzję o pozostawieniu ich otwartymi, kiedy jednocześnie szkoły nauczały zdalnie, w środowiskach nauczycielskich odbierano jako brak troski nie tylko o najmłodszych, ale także ich rodziców.

– Przedszkola wymagają teraz fizycznej i finansowej pomocy. Musimy m.in. pamiętać o tych nauczycielkach, które są matkami, a przez edukację zdalną w szkołach podstawowych, nie mają z kim zostawić w domu dzieci. Wiele z nich już deklaruje, że nie będzie przychodzić do pracy – mówił wtedy w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Marek Pleśniar, dyrektor biura Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

Aktywiści zwracali z kolei uwagę, że to placówki przedszkolne i opiekuńcze potrzebują teraz szczególnej uwagi i troski.

– Wiemy, że przedszkola i żłobki pozostają otwarte. Wczesna edukacja jest skuteczna i daje największe korzyści rozwojowe. Nadal jednak nie wiemy, jakie dodatkowe wsparcie, poza wietrzeniem, dystansem i myciem rąk, przewidziało MEN dla pracujących w tych miejscach – podnosiła Iga Kazimierczyk, prezeska fundacji Przestrzeń dla edukacji, aktywistka ruchu Obywatele dla Edukacji, nauczycielka.

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles