urządzenie kosmetyczne

Spotkanie online – sekrety idealnego makijażu – Czwórka


japonia japonka 1200.jpg

Bądź piękna jak Azjatka. “Baw się pielęgnacją”


Błędów makijażowych jest mnóstwo i każda z nas ma zapewne za sobą większe lub mniejsze wpadki. Od roku częściej spotykamy się w sieci, a warto pamiętać, że kamera może nas widzieć inaczej, niż prezentujemy się w rzeczywistości. Jeżeli więc chcemy się dobrze przygotować do zdalnego spotkania, warto zadbać o korzystne oświetlenie. Ustawić je odpowiednio, tak, żeby cała twarz była oświetlona. Do tego ładna, zdrowa cera i świeży makijaż. 


Posłuchaj
15:52 Czwórka/ Dajesz radę – makijaż 24.03.2021.mp3 Z wizażystką Kingą Szewczyk rozmawiamy o makijażu do spotkań online (Dajesz Radę/Czwórka)


– Robiąc make-up, musimy wyglądać świeżo i ładnie, nie możemy być “przemalowane”. Zanim jednak zrobimy makijaż, dobrze jest użyć kropli do oczu, które rozjaśniają białko. Wcześniej zadbajmy, żeby skóra była dobrze nawilżona, używając dobrego kremu nawilżającego pod oczy i na twarz – radzi wizażystka Kinga Szewczyk. – Nakładamy krem BB lub lekki podkład, róż w kremie, który nada świeżości. Żeby się nie błyszczeć, dobrze zastosować korektor pod oczy, koniecznie wklepany palcem i sypki puder.

Warto też wcześniej zadbać o brwi. Jeżeli chodzi o ich pielęgnację, dostępnych jest wiele różnych zabiegów. Możemy zrobić hennę pudrową lub zastosować zabieg laminacji, który jest już dostępny w zestawie do samodzielnego wykonania w domu. Brwi możemy zaznaczyć kredką lub cieniami do brwi. Odcień wybierajmy do koloru naszych włosów, jeżeli jesteśmy blondynkami – nie przyciemniajmy ich za bardzo.

włosy farbowanie 1000x750.jpg

Farbowanie włosów. Jak na głowie zaszaleć z głową?


Czytaj także:

Dobrze wytuszowane rzęsy są podstawą każdego makijażu. Dlatego zadbajmy o odpowiednią dla siebie maskarę. Na rynku mamy z czego wybierać, dostępne są tusze w różnych kolorach, pogrubiające, wydłużające i podkręcające rzęsy. – Ja zaczynam malowanie rzęs od zalotki. Nie wyobrażam sobie życia bez tego gadżetu, rzęsy mam proste, skierowane wręcz w dół i jeżeli wytuszowałabym rzęsy, to zamknęłyby mi oko i nie byłoby efektu – przekonuje specjalistka. – Najpierw więc dobra zalotka i dopiero wtedy tuszujemy rzęsy. Możemy zastosować podkręcającą maskarę, która nieco podnosi rzęsy i otwiera oko. Jeżeli nosimy okulary i maseczkę, dobrze zastosować tusz wodoodporny, żeby uniknąć efektu pandy.

Na koniec błyszczyk lub szminka na usta. – Ponieważ kamerki są w bardzo wysokiej rozdzielczości, to zjadają kolory i wyglądamy trochę szaro i ponuro, więc taki świeży błyszczyk lub szminka świetnie nam zrobi. Usta możemy pomalować nawet nieco mocniej, żeby były bardziej wyraziste – radzi Kinga Szewczyk.

  

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziMarta Hoppe

Gość: Kinga Szewczyk (wizażystka, autorka e-booka “Jak zostać mistrzynią makijażu”)

Data emisji: 24.03.2021

Godz. emisji: 14.08

aw/kulSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles