urządzenie kosmetyczne

Narzucał się i nachodził w pracy. Adwokat z Lublina oskarżony o uporczywe nękanie


Wielokrotnie dzwonił, nachodził w pracy i narzucał się z upominkami. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi U. Lubelski adwokat będzie odpowiadał za uporczywe nękanie młodej kobiety.

Bartosz U. poznał Ewelinę (imię zmienione) kilka lat temu. Ona była 15-letnią dziewczyną, on młodym adwokatem. Początkowo znajomi wymieniali wiadomości tekstowe. On pomógł jej napisać pismo do sądu. Nie oczekiwał zapłaty.

Wiosną dwa lata temu, Bartosz zaczął przelewać na jej konto drobne sumy z przeznaczeniem na zakupy. Ona sprzeciwiała się, ale chętnie skorzystała z pomocy przy poszukiwaniach miejsca na swój salon kosmetyczny. Bartosz znalazł jej kontakt do właściciela lokalu i załatwił formalności. Od tego czasu zaczął regularnie przychodzić do salonu. Kiedy Ewelina kończyła pracę Bartosz już na nią czekał. Znajdował się pod wpływem alkoholu.

„Od kilku lat jest uzależniony od alkoholu, który spożywa szkodliwie” – czytamy w aktach sprawy. I dalej: „Niejednokrotnie zachowywał się natarczywie i wszczynał awantury”.

Kobieta zażądała zaprzestania nachodzenia i kontaktowania się. Mimo to, mężczyzna nadal przychodził, pisał i dzwonił. Ewelina blokowała go. Wówczas Bartosz pisał z innych kont. Zaczął wysyłać podarunki, biżuterię. Upomnienia ze strony kobiety i jej chłopaka nie powiodły się.

Bartosz postanowił skonfrontować się z rywalem. W nocy z 14 na 15 lipca przyszedł do jego mieszkania, ale zastał jego ojca. Według relacji, natręt dzwonił domofonem przez dziesięć minut i wykrzykiwał wulgaryzmy. Następnej nocy znów przyszedł, żeby porozmawiać z partnerem Eweliny. Według jego relacji: „złośliwie niepokoił go dzwoniąc kilkakrotnie domofonem”.

Ewelina zgłosiła sprawę na policję. Bartosz U. i pokrzywdzona podjęli próbę mediacji. Rozmowy skończyły się brakiem ugody.

„Oskarżony nie przyznał się do stawianych zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień” – czytamy w akcie oskarżenia.

Śledztwo prowadziła Prokuratura Regionalna w Lublinie. Proces toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód. Terminu pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono.

Mężczyzna był już wcześniej podejrzany o znieważenie policjantki i naruszenie nietykalności cielesnej. We wrześniu ubiegłego roku sąd warunkowo umorzył postępowanie na rok próby.

Za uporczywe nękanie grozi do ośmiu lat więzienia.

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles