urządzenie kosmetyczne

Rekordy zachorowań na COVID-19. Władze apelują o rozsądek w sylwestraSytuacja epidemiczna w Trondheim pogarsza się z dnia na dzień.
Fot. CucombreLibre, flickr.com (CC BY 2.0)

Służby sanitarne poinformowały 30 grudnia o 79 kolejnych zakażonych koronawirusem mieszkańcach Trondheim. To nowy rekord zainfekowanych. Od dwóch tygodni wskaźnik zachorowań w mieście niebezpiecznie wzrasta. Władze miasta apelują o ostrożność i rozwagę w planowaniu zabaw sylwestrowych.

Obecny współczynnik zakażeń wynosi w Trondheim 245,9 na 100 tys. mieszkańców. Sytuacja epidemiczna w mieście jest zdecydowanie trudniejsza niż Oslo, gdzie statystyki mówią o 194,2 infekcjach na 100 tys. mieszkańców. Poprzedni rekord nowych zachorowań wynosił 64 przypadki, a władze odnotowały go w niedzielę, 27 grudnia. 30 grudnia zebrał się sztab zarządzania kryzysowego, który wystosował kilka apeli do mieszkańców. Postanowiono też, że noworoczny pokaz fajerwerków zostanie odwołany.


Podróżni mogą skrócić kwarantannę po przyjeździe do Norwegii. Warunkiem testy na koronawirusa

„Zrezygnujcie z przyjęć noworocznych”

W ciągu ostatnich dwóch tygodni służby sanitarne w Trondheim poinformowały o 505 nowych zakażeniach koronawirusem. W związku z tym zarządzający gminą Morten Wolden wystosował apel do mieszkańców Trondheim. – Liczba zakażeń pokazuje powagę sytuacji, w której się znaleźliśmy. Jeśli zaplanowaliście przyjęcie noworoczne, zapomnijcie o nim. Nic się nie stanie, jeśli spotkacie się z kilkoma osobami. Nie warto jednak przekraczać liczby 10 gości. Ważne jest nie tylko to, jak będziemy zachowywać się na imprezie sylwestrowej, ale także kwestia najbliższych tygodni. Od najbliższego poniedziałku każdy, kto może pracować w domu, musi skorzystać z tej możliwości – zaapelował Morten Wolden. Przypomniał też, że szczególną ostrożność należy zachować w dwóch pierwszych tygodniach Nowego Roku. Do Trondheim przybędą w tym czasie tysiące osób, które opuściły miasto na święta lub sylwestra.

Od początku pandemii w Trondheim zakażonych zostało 1455 osób.

Od początku pandemii w Trondheim zakażonych zostało 1455 osób.
Fot. Trondheim Havn from Trondheim, Norway (Nidelvas utløp Uploaded by beagle84) [CC BY-SA 2.0] , via Wikimedia Commons

Nie wszyscy stosują się do obostrzeń

Policja oraz służby sanitarne w Trondheim poinformowały, że w ostatnim czasie odnotowano przypadki naruszenia obostrzeń obowiązujących w Norwegii. Jedna z osób, której zlecono kwarantannę do czasu otrzymania wyników testu, nie dotrzymała zaleceń i spotykała się z innymi osobami. Kiedy okazało się, że jest zarażona, nie skierowała się na izolację, a wyjechała do Østlandet. W poniedziałek, 28 grudnia, policja w Trondheim poinformowała, że chorujący na COVID-19 przerwał kwarantannę i uczestniczył w przyjęciu. Z raportu wynikało też, że jedna z osób odmówiła służbom sanitarnym podania personaliów osób, z którymi spotykała się.


Kwarantanna po przekroczeniu granicy: w Polsce weszły w życie nowe obostrzenia

Od początku pandemii w Norwegii odnotowano 48 278 przypadków zakażeń koronawirusem. 433 osoby chorujące na COVID-19 zmarły. 30 grudnia 150 osób wymagało hospitalizacji. 29 przebywało na oddziałach intensywnej terapii.

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles