urządzenie kosmetyczne

Sytuacja bliska krytycznej: bez negatywnego testu na koronawirusa nie wejdziesz do sklepu


Świat

Krótki link

Szef austriackiego Ministerstwa Zdrowia Rudolf Anschober powiedział w środę, że od 7 kwietnia do odwiedzenia sklepów będzie potrzebny aktualny negatywny test na koronawirusa.

W tej chwili należy przedstawić negatywny test na infekcję, aby odwiedzić zakłady usługowe, w których zapewniony jest kontakt z ciałem klienta (fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, itp. – red.).

Od 7 kwietnia chcemy przejść do fazy testów dla wstępu do sklepów

– powiedział Anschober na konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że test będzie potrzebny do odwiedzenia wszystkich punktów sprzedaży detalicznej, z wyjątkiem sklepów pierwszej potrzeby – aptek i sklepów spożywczych.

Zabrania się wychodzenia z domu bez uzasadnionego powodu, w krajach związkowych Wiednia, Burgenlandu i Dolnej Austrii, od 1 do 6 kwietnia obowiązywać będzie nowa ścisła kwarantanna ze względu na wzrost zachorowalności na koronawirusa – powiedział w środę szef austriackiego Ministerstwa Zdrowia Rudolf Anschober.

Wcześniej gabinet ministrów podjął decyzję o złagodzeniu i zaostrzeniu restrykcji z powodu koronawirusa w oparciu o sytuację w danym regionie. W tej chwili najgorsza sytuacja jest we wschodniej części Austrii, przyczyną jest szerząca się mutacja brytyjska, dlatego sytuacja w szpitalach, zwłaszcza na oddziałach intensywnej terapii, jest bliska krytycznej.

„Chcemy w tym krótkim okresie (od 1 do 6 kwietnia) po pierwsze zamknąć przedsiębiorstwa usługowe, w których zapewniony jest kontakt z ciałem klienta, a po drugie zamknąć handel, z wyjątkiem kluczowych punktów – aptek i sklepów spożywczych, po trzecie, w tym okresie konieczne będzie noszenie maski FFP2 na świeżym powietrzu, gdzie jest dużo ludzi. Po czwarte, zamierzamy wzmocnić kontrolę nad pasażerami podmiejskimi z obszarów ryzyka, na przykład z Czech, Węgier, to znaczy, że będą musieli przeprowadzać nie jeden, ale dwa testy tygodniowo, a także wzmocnić kontrole graniczne” – powiedział Anschober na konferencji prasowej.





Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles