urządzenie kosmetyczne

zdecydowanie wyprzedził wszystkie elbile i hybrydyVolkswagen Golf był zdecydowanie popularniejszy od pozostałych modeli.
Fot. NAF

Według statystyk, Norwegowie najczęściej wyjeżdżają z salonów nowymi pojazdami elektrycznymi lub hybrydowymi. Ten segment rynku motoryzacyjnego w kraju fiordów stanowi zaledwie 17 proc. wszystkich transakcji, które dotyczą kupna samochodu. Wciąż najpopularniejszą możliwością jest wybór aut używanych. W tej kategorii dominuje Volkswagen Golf.

Jak informuje Norweska Federacja Samochodowa (NAF), 2020 rok był na rynku samochodów używanych wyjątkowy. Po raz pierwszy liczba sprzedanych pojazdów wyniosła 520 tys. Najpopularniejszym modelem tego segmentu był Volkswagen Golf. Wliczając nowe i używane modele, na jego zakup zdecydowało się 18 927 osób. Na kolejnych miejscach znalazły się Nissan Leaf (14 744 sztuk), BMW serii 3 (13 709 sztuk) oraz Volkswagen Passat (13 650 sztuk).


Nowy rok, większe mandaty za szybką jazdę: tyle w Norwegii kosztuje przekroczenie prędkości

Nowe elektryki, używane diesle

Jak mówią przedstawiciele NAF, Norwegowie wyjeżdżają z salonów samochodami elektrycznymi. Z kolei, w momencie gdy decydują się na pojazd używany, wybierają diesle lub auta z napędem benzynowym. W 2020 roku sprzedano 9184 egzemplarze nowych Audi e-tron. Ten sam model nie przebił granicy 2 tys. sztuk na rynku samochodów używanych. – Jest wiele osób, które domagają się ograniczeń dla pojazdów zasilanych paliwami kopalnymi. Wierzą one, że większość pojazdów w Norwegii to samochody elektryczne. Nawet w miastach, gdzie proces ten zachodzi najlepiej, elbile wciąż stanowią zaledwie 17 proc. aut mieszkańców. Ponad 80 proc. pojazdów wciąż jeździ dzięki benzynie lub olejom napędowym – tłumaczy Camilla Ryste, odpowiedzialna za kwestie komunikacji z mediami w NAF.

Audi e-tron zajęło w rankingu sprzedaży ósmą lokatę.

Audi e-tron zajęło w rankingu sprzedaży ósmą lokatę.
Fot. Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Norwegowie zarejestrowali w 2020 roku 75 211 nowych samochodów elektrycznych. Poza Audi e-tron, chętnie sięgali także po Nissana Leaf, Volkswagena ID, Hyundaia Konę, Volkswagena Golf oraz Teslę Model 3.

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles