urządzenie kosmetyczne

Sklepy, centra handlowe, hotele – obostrzenia i zasady związane z epidemią


Sklepy, centra handlowe, hotele - obostrzenia i zasady związane z epidemią

W sobotę w całym kraju wchodzą w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Dotyczą m.in. sklepów. Fot. Shutterstock

W sobotę w całym kraju wchodzą w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zobaczcie, jakie zasady obowiązują w sklepach, centrach handlowych czy hotelach.

  • Od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia obowiązuje zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 mkw. oraz m.in.:
  • w placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15  kw. – w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 mkw. w sklepach powyżej 100 mkw.;
  • zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne;
  • centra handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni;
  • obiekty hotelowe pozostają zamknięte;
  • zamknięte wciąż są też m.in.:  siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria.

W sobotę w całym kraju wchodzą w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast – zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tym czasie obowiązuje zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kwadratowych. Wprowadzono też zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

Na jakich zasadach mogą działać sklepy – zobacz rozporządzenie

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Działalność obiektów sportowych została ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles