urządzenie kosmetyczne

spółka straciła 6 na 10 pasażerówNajwiększy spadek ruchu odnotowano na lotnisku Oslo-Gardermoen.
materiały prasowe Avinor

W ubiegłym roku norweskie lotniska obsłużyły 20 mln pasażerów – to o ponad 60 proc. mniej w porównaniu do 2019, poinformowała państwowa spółka w komunikacie z 11 stycznia. Największy spadek ruchu pasażerskiego nastąpił na stołecznym lotnisku Oslo-Gardermoen.

Avinor, spółka zarządzająca lotniskami w Norwegii, informuje, że w 2020 spadek ruchu pasażerskiego wyniósł 63 proc. w porównaniu do 2019. – Pandemia koronawirusa bardzo uderzyła w branżę lotniczą – komentuje dyrektor generalny Avinor, Dag Falk-Petersen. W ostatnim tylko miesiącu 2020 ruch pasażerski zmniejszył się o 70 proc. w porównaniu z grudniem 2019, podsumowuje spółka.


Czytaj też: Ryanair: mniej lotów między Polską a Norwegią w pierwszych miesiącach 2021

Największy spadek ruchu odnotowano na lotnisku Oslo-Gardermoen, które obsłużyło zaledwie 9 mln pasażerów w porównaniu z 28,6 mln w 2019 r.

Poniżej: w listopadzie, z powodu malej liczby pasażerów, zamknięto część stołecznego lotniska.

Vi stenger nå deler av terminalen vår, men på grunn av den lave passasjertrafikken er det fortsatt god kapasitet hos…

Opublikowany przez Oslo lufthavn Gardermoen Czwartek, 19 listopada 2020

Cargo bez strat

Spółka informuje, że pomimo trudnej sytuacji z lotami pasażerskimi, stosunkowo niewielki spadek odnotowano, jeśli chodzi o transport towarów. Avinor dodaje, że taka sytuacja to ewenement w 2020 w skali europejskich lotnisk. – Cieszy nas również fakt, że mogliśmy przyczynić się do transportu 12 tys. metrów sześciennych sprzętu medycznego potrzebnego do walki z koronawirusem do kontroli zakażeń do Norwegii. Odpowiada to 200 załadowanym naczepom – dodał szef Avinora.

Norwegian stracił prawie wszystkich pasażerów

W ostatnim czasie o ogromnych stratach poinformował także norweski przewoźnik lotniczy. W 2020 ruch pasażerski w Norwegianie zmniejszył się o ok. 98 proc.


Więcej: Norwegian dalej walczy o przetrwanie: kolejny miesiąc z gigantycznymi stratami linii lotniczych

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles