urządzenie kosmetyczne

Wygląd ma znaczenie! Jak zadbać o wizerunek podczas spotkań online? – Trójka


Mimo pracy zdalnej stawiane każdego poranka pytanie “W co się ubrać?” nie straciło na aktualności. – Często się nad tym zastanawiam. Zawłaszcza, jeśli mam jakieś spotkania video. Jeśli nie muszę się z nikim widzieć, zdarza mi się, że pracuję ubrana w dres – mówi pani Olga, która pracuje zdalnie. Co należy zrobić, by dobrze wypaść podczas konferencji? 

Spotkania integralne online, to często wybierana przez firmy forma rozrywki. Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay.com


praca zdalna dom rodzina dzieci 280 free.jpg

Izabela Gontarek: kobiety uznają pandemię za zagrożenie dla rozwoju kariery zawodowej


Elegancki ubiór

– Jeżeli spotykamy się z kimś na spotkaniu online, powinniśmy ubrać się równie elegancko, jak na rozmowę twarzą w twarz. Dla własnego komfortu psychicznego warto zwrócić również uwagę na to, co mamy ubrane poniżej pasa. Co więcej, nie każdy elegancki strój nadaje się na spotkania z użyciem kamery. Należy uważać, by nie wprawić swoim ubiorem obrazu w drgania. Złudzenie mogą powodować cienkie prążki koszuli lub pepitka. Tego typu wzory, mogą utrudniać nasz odbiór – radzi dr Irena Kamińska-Radomska, ekspert ds. etykiety biznesu.


Posłuchaj
03:21 PR3_MPLS 2021_03_26-07-19-37_makijaż_homeoffice.mp3 Jak przygotować się do spotkania online? (Pora na Trójkę)

 

Makijaż

Czy dbając o swój wygląd, warto zastosować makijaż? – Dobrze jest pomalować się na spotkanie online. Taki makijaż powinien jednak nieco różnić się od tego, który wykonujemy na co dzień. Gdy wychodzimy do pracy, malujemy się raczej delikatnie. Kamera zabiera nam jednak dużo wyrazistości. Szacuje się, że nawet dwadzieścia procent. Najważniejszym elementem, o którym warto pamiętać, jest odpowiednie zmatowienie twarzy. W tym celu można użyć podkładu lub pudru – radzi Anna Czubak, makijażystka i charakteryzatorka.

MAKIJAŻ NA TELEKONFERENCJĘ | VIDEO CALL MAKE UP I JAK DOBRZE PREZENTOWAĆ SIĘ PODCZAS WIDEO ROZMOWY / Makeup by Kasia Zaremba


Makijaż tylko dla kobiet?

– Jeżeli mówimy o wersji męskiej makijażu, wszystko zależy od osoby. Odradzam go mężczyznom, którzy czuliby się w nim niekomfortowo. Jeśli natomiast chcemy prezentować się lepiej i poprawić swoją pewność siebie, niezależnie od płci, jesteśmy w stanie delikatnie upiększyć nasz wizerunek. Dobrze jeśli makijaż męski jest niezauważalny. W przeciwnym wypadku możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Skupiłbym się przede wszystkim na zmatowieniu cery i zakryciu zaczerwienień. Odradzam panom sięganie po takie elementy jak maskara czy szminka. Użycie ich mogłoby zostać odebrane w niewłaściwy sposób – radzi Władysław Klimczuk, makijażysta, youtuber.


Posłuchaj
03:26 PR3_MPLS 2021_03_26-07-25-17_makijaż_męski.mp3 Męski makijaż na spotkania online (Pora na Trójkę)

Walory psychologiczne

Odpowiednie przygotowanie się do spotkania, ma wymiar nie tylko estetyczny. – To, jak zataszczymy się o kwestie związane z naszym wyglądem i strojem, dobrze wpływa na  przebieg spotkania. Pozwala nam się zmobilizować i utrzymać poziom adrenaliny we krwi – zauważa Krzysztof Kosy, psycholog biznesu. Na odbiór naszej postawy wpływa także zachowanie. – Powinniśmy się powściągnąć od gwałtownych zachowań. Ze względu na perspektywę, gesty wykonywane rękoma blisko kamery, mogą być odebrane za agresywne i natarczywe – dodaje dr Kamińska-Radomska.

Jak dobrze wyglądać w rozmowach wideo i video konferencjach online przed kamerą? / Bartek Dziedzic


– Należy pamiętać, że na nasz wizerunek składa się także otoczenie, w jakim się znajdujemy. Eksperci zapewniają, że najbardziej profesjonalnie wyglądamy na tle jednolitej, jasnej ściany – podsumowuje Monika Suszek.


Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles