urządzenie kosmetyczne

ZSTiO w Skoczowie – informacja o szkole


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, na ulicy Góreckiej 65, poleca swą ofertę edukacyjną ósmoklasistom i odpowiada na ich pytania, dlaczego ta szkoła to dobry wybór?

 

 • bo oferuje różnorodne, perspektywiczne i intratne kierunki kształcenia w Technikum, Liceum Ogólnokształcącym i Branżowej Szkole I stopnia,
 • bo wspiera rozwój zainteresowań uczniów i gwarantuje zdobycie kwalifikacji zawodowych,
 • bo słynie z przyjaznej uczniom i bezpiecznej atmosfery, ciekawych zajęć dydaktycznych i praktycznych realizowanych w nowoczesnych pracowniach zawodowych,
 • bo jest dużą szkołą, która ma dwa budynki i uczniom oferuje naukę na jedną zmianę,
 • bo ma technologicznie i przedmiotowo doskonale wyposażone pracownie zawodowe,
 •  bo posiada bogate zaplecze sportowe (sala gimnastyczna + siłownia + siłownia na powietrzu tzw. activeline + kompleks boisk „Orlik”),
 •  bo pomysłowość, przedsiębiorczość i zapał nauczycieli w realizowaniu różnych projektów edukacyjnych są powszechnie znane i doceniane w powiecie cieszyńskim,
 • bo rozwija współpracę międzynarodową i program zagranicznych praktyk zawodowych w ramach Europejskiego Programu ERASMUS +,
 • bo gwarantuje uczniom dbałość o ich bezpieczeństwo osobiste, a absolwentom stwarza dobry start w przyszłość.

Na rok szkolny 2021/2022 Technikum w ZSTiO w Skoczowie proponuje kierunki kształcenia: technik elektronik,

        technik pojazdów samochodowych,

        technik fotografii i multimediów,

        technik reklamy,

        technik handlowiec.

Prognoza potrzeb rynku pracy województwa śląskiego w kontekście branż i zawodów, w których do roku 2022 wystąpi deficyt, podaje, że w naszym województwie, w perspektywie długofalowej będą potrzebni wykwalifikowani pracownicy w zawodach związanych z: handlem, transportem i usługami mechanicznymi. Pracodawcy, zajmujący się przetwórstwem przemysłowym, wskazali jako zawody deficytowe te, związane z kwalifikacjami elektryczno – elektronicznymi. Na przemysłowych rynkach pracy, w naszym regionie, szczególnie poszukiwani są monterzy-elektronicy i technicy elektronicy.

W 2020 r. Technikum w Skoczowie, uzyskało w ogólnopolskim rankingu szkół średnich miesięcznika Perspektywy, wyróżnienie w postaci brązowej tarczy. Szkoła otrzymała to prestiżowe wyróżnienie za wysoki poziom zdanych egzaminów maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe przez uczniów Technikum.

Liceum Ogólnokształcące, wchodzące w skład ZSTiO w Skoczowie, przygotowało także na nowy rok szkolny bardzo ciekawą ofertę, która również jest powiązana z Prognozą potrzeb rynku pracy województwa śląskiego.

W roku szkolnym 2021/2022 Liceum Ogólnokształcące w Skoczowie proponuje naukę w klasach o profilach:

 • ratowniczo – pożarniczym,
 •   kosmetycznych,
 •   językowo – turystycznym,
 •  dziennikarsko – humanistycznym
 •  sportowym (z specjalizacją piłka nożna)

Wszyscy zainteresowani nauką w liceum powinni wiedzieć, że profile: ratowniczo – pożarniczy i kosmetyczny, w szkołach powiatu cieszyńskiego, są tylko w skoczowskim ZSTiO. Są to kierunki, które teoretyczną naukę przedmiotów ogólnokształcących łączą z zawodowymi ćwiczeniami praktycznymi. Uczniowie kierunku ratowniczo – pożarniczego mają zajęcia z ratownictwa medycznego i blok ćwiczeń przeciwpożarowych, prowadzonych przez zawodowego strażaka, a osoby uczęszczające do klasy o profilu kosmetycznym, odbywają zajęcia praktyczne w szkolnej pracowni kosmetycznej, która jest wyposażona jak profesjonalny gabinet kosmetyczny.

Programy nauczania pozostałych kierunków skoczowskiego Liceum Ogólnokształcącego także są poszerzone o przedmioty specjalistyczne. Kierunek językowo – turystyczny realizuje tematy związane z praktyczną nauką organizacji i obsługi ruchu turystycznego. Uczniowie profilu dziennikarsko – humanistycznego mogą liczyć na zajęcia z organizacji warsztatu pracy dziennikarza, poznania zasad prawa autorskiego i prasowego, poznają proces wydawniczy i specyfikę pracy dziennikarskiej w różnych mediach (prasa, Internet, telewizja). Absolwenci, kończący liceum w ZSTiO w Skoczowie, posiadają wiedzę i umiejętności, które pozwalają im odnaleźć się na rynku pracy albo mogą kontynuować swój rozwój na studiach wyższych lub w szkołach policealnych.

Absolwent szkoły podstawowej, który myśli o szybkim zdobyciu zawodu i usamodzielnieniu się, jest także mile widziany w skoczowskim ZSTiO. Zapraszamy go do Branżowej Szkoły I stopnia, która rozwija kształcenie w zawodach:

 • monter-elektronik,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • sprzedawca,
 • piekarz, cukiernik i wiele innych, realizowanych w klasach wielozawodowych.

Współczesny rynek pracy odczuwa ogromny deficyt fachowców, więc kształcenie w każdym zawodzie ma przyszłość. W naszej szkole mówimy uczniom BS I st.: wybierz mądrze zawód – a będziesz mieć fajne życie.

Początkiem fajnego życia dla każdego absolwenta szkoły podstawowej jest właściwy wybór szkoły ponadpodstawowej, więc tego wszystkim, tegorocznym, ósmoklasistom serdecznie życzymy.

Osoby zainteresowane ofertą ZSTiO w Skoczowie odsyłamy do strony internetowej szkoły, pod adres https://www.zstio-skoczw.pl i zapraszamy na szkolnego facebooka.

Gwarantujemy, że warto dołączyć do społeczności fajnych ludzi, pozytywnie i zawodowo zakręconych w murach ZSTiO w Skoczowie!

 

 

 

 

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles