urządzenie kosmetyczne

Tak wyglądał Gorzów kilkadziesiąt lat temu. Stare zdjęcia sprzed lat nabrały kolorów!


Zabieramy Was w niezwykłą podróż w czasie. Cofniemy się o ponad pół wieku. A wszystko to dzięki czarno-białym zdjęciom Kurta Mazura, które po latach nabrały kolorów!

Za pomocą strony deepai.org “pokolorowaliśmy” czarno-białe zdjęcia autorstwa Kurta Mazura. Tak, wiemy: automatyczna koloryzacja nie jest idealna i nie zawsze oddaje prawdziwe barwy dawnego Gorzowa. Ale – nawet z pewnymi nieścisłościami – pokolorowane zdjęcia po prostu zachwycają! Dla porównania zestawiliśmy barwne zdjęcia z czarno-białymi oryginałami. Miłego oglądania!

Przypomnijmy: Kurt Mazur urodził się 5 sierpnia 1941 r. we Lwowie. Do Gorzowa przyjechał w 1945 r. z ojcem Eugeniuszem. Niedługo potem zaczął robić miastu zdjęcia. Wykonał setki fotografii. Dziś są one absolutnie bezcenne z kronikarskiego punktu widzenia. Pokazują miasto, jego mieszkańców, codzienność, wyjątkowe momenty.
K. Mazur bezpłatnie przekazał całą kolekcję GL. Zdjęcia prezentujemy na łamach gazety od lat – przy różnych okazjach.

K. Mazur w Gorzowie mieszkał do 1963 r. Wtedy właśnie – jak czytamy na stronie Muzeum Lubuskiego – wyjechał z rodziną do Heidelbergu, gdzie skończył studia medyczne. W 1971 roku zamieszkał w Stuttgarcie i pracował tam jako chirurg plastyczny. Od 2006 r. jest na zasłużonej emeryturze.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles