urządzenie kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne, które można wykonywać tylko jesienią!


Lato to niezwykle intensywny czas dla Twojej skóry. Narażona na ciągłe promieniowanie słoneczne i przesuszenia jesienią zasługuje na odpowiednią regenerację. Wrzesień to również idealna pora aby, żeby zacząć przygotowywać skórę do jesieni. Na jaki zabieg zdecydować się właśnie teraz?

Zabiegi, na które warto zdecydować się jesienią

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych właśnie o tej porze roku jest mikrodermabrazja. Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka i w efekcie usunięcia zrogowaciałej warstwy skóry. Po pozbyciu się tej warstwy skóra staje się bardzo delikatna i czuła na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne. Mikrodermabrazja to idealny zabieg dla osób walczących z przebarwieniami po trądziku, bliznami, zmarszczkami, rozstępami i wiotką skórą.

Jesień to również dobra pora na wykonywania peelingów z kwasami. Zabieg polega na usunięciu przesuszonego naskórka, przez co wygładza skórę i rozjaśnia przebarwienia. Tak samo jak w przypadku mikrodermabrazji, po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych przez co nie jest wskazane wykonywanie zabiegu latem. Jeżeli zdecydujesz się na regularne wykonywanie peelingów Twoja skóra znacznie zwiększy produkcje kolagenu co spowoduje wyraźne złagodzenie zmarszczek.

Jeżeli zastanawiasz się nad zabiegiem depilacji laserowej, to właśnie nadeszła odpowiednia pora, aby się na niego zdecydować. Dlaczego nie latem? Podczas wykonywania zabiegu na opalonej skórze wzrasta ryzyko poparzeń laserem. Po zabiegu nie można również wystawiać podrażnionej skóry na silne działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, że przed wykonaniem zabiegu włoski, których chcesz się pozbyć należy odrobinę zapuścić.

Zabiegi wykonywane przy użyciu światła IPL również osłabiają skórę i sprawiają, że jest bardziej czuła na słońce. Laser IPL jest świetnie redukuje rozszerzone naczynka krwionośne, a także jest wykorzystywany przy zabiegu fotoodmładzania. Fotoodmładzanie polega na stymulacji komórek produkujących kolagen i elastynę odpowiadających za nawilżenie i elastyczność skóry.

Znalazłaś dla siebie zabieg idealny? Zapisz się na wizytę już dziś i zregeneruj swoją skórę po lecie! 

Kosmetyki Eveline z witaminą C

Fot. Mat. prasowe

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles