urządzenie kosmetyczne

Kiedy decyzje ws. obostrze? Minister poda dwie daty. “Bdziemy widzieli, czy trzecia fala si koczy” | Biznes


Adam Niedzielski w Radiu ZET nawiązał do porannej informacji, którą podał na Twitterze. “Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te święta!” – napisał rano Niedzielski.

Zobacz wideo
Psychiatra o rozwoju pandemii: Wchodzimy w fazę destrukcyjną

Obostrzenia. Kiedy decyzje ws. lockdownu? “Środa lub czwartek”

Jak tłumaczył w rozgłośni, by mówić o “przełamaniu trendu”, musimy mieć do czynienia z kilkoma dniami z odnotowanymi spadkami. – Okres przedświąteczny powoduje zaburzenia sprawozdawcze na temat liczby zakażeń – przyznał.

Dopiero w przyszłym tygodniu – ponieważ w poniedziałek mamy święto, to tak naprawdę środa-czwartek – będziemy coś bardziej jednoznacznie w stanie powiedzieć

– podkreślił.

Zapytany, czy właśnie wtedy też podjęte zostaną decyzje dotyczące obostrzeń, które obowiązują do piątku 9 kwietnia, Niedzielski odparł: – Prawdopodobnie tak. Środa-czwartek.

Według nieoficjalnych informacji Onetu, rząd skłania się do przedłużenia lockdownu i najpewniej takiej decyzji możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu.

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 497 osób. W ubiegły piątek (26 marca) resort zdrowia informował o 35 143 nowych przypadkach i o śmierci 443 chorych.

Od końca marca w całej Polsce obowiązują zaostrzone zasady związane z pandemią. Zamknięte są salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni. Utrzymane jest też m.in. zamknięcie hoteli i ograniczenie działalności gastronomii do opcji na wynos.

*

Autorka: Agnieszka Ziemska, PAPSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles