urządzenie kosmetyczne

Jaki makijaż na Wielkanoc? Jak umalować się na świateczne spotkania w rodzinnym gronie?


Pandemia narzuciła obowiązek noszenia maseczek, przez co podejście kobiet do makijażu nieco się zmieniło. Jeśli pracują zdalnie – nie odczuwają codziennie potrzeby malowania się. Jeśli muszą wyjść – maseczką zakrywają pół twarzy, więc także stosują raczej makijaż delikatny, subtelny.

Makijaż na Wielkanoc i nie tylko

Wiosennie, naturalnie, delikatnie…

Makijaż na święta
Jak będzie w święta? Większość z nas spędzi je w gronie najbliższych, kameralnie i domowo.

– Rzeczywiście w obecnej chwili większość pań stawia na naturalny look z naciskiem na pielęgnację skóry – mówi Katarzyna Furmaniak, make up artist. – Co nie oznacza, że każda kobieta nie lubi czuć się dobrze – jak wiadomo nie tylko ubiór czy fryzura podnosi samocenę, ale makijaż również. Jest ważnym elementem naszej kobiecości.

Obecnie panie stawiają na naturalność.

– Nie rezygnujmy – nawet jak zostajemy w domu – z delikatnego makijażu i podkreślenia swojej urody – zachęca Katarzyna Furmaniak. – To zawsze daje nam lepsze samopoczucie. Nie musimy używać mocno kryjących matujących podkładów. Jest na rynku bardzo dużo rozwiązań, służących temu, abyśmy czuły się komfortowo. Wybierajmy to kremy BB (Blemish Balm) czy CC (Colour Control czy Colour Correction), które wyrównują nam świetnie koloryt skóry i dodatkowo ją pielęgnują. Stawiajmy na świeży, rozświetlający makijaż, który sprawdzi się zarówno na co dzień jak i od święta.

Jeżeli nosimy maseczkę starajmy się wykorzystać to na plus dla naszych ust i zamiast używać kolorowych kosmetyków postawmy na balsamy i delikatne podkreślenie ust. Pozwolimy tym samym na ich regenerację. Ewentualnie przy spotkaniu z rodziną w święta możemy je mocniej podmalować, aby je bardziej podkreślić. To samo dotyczy oczu. Najbezpieczniejszymi kolorami, które pasują większości kobiet są brązy. Chociaż warto zauważyć, że obecne trendy stawiają na makijaże kolorowe. Zawsze można poeksperymentować w domu i zobaczyć, w czym czujemy się najlepiej. Jest przy tym jeszcze trochę zabawy.
Zadbajmy również o nasze brwi, które potrafią zmienić cały wyraz twarzy. Regulujmy je oraz delikatnie podkreślajmy maskarą do brwi.

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles