urządzenie kosmetyczne

Tego Norwegowie najbardziej boją się w czasie podróży po kraju fiordówW czasie urlopu można się przemieszczać między gminami, odwiedzać ośrodki i stoki narciarskie czy nocować w hyttach.
adobe stock/ licencja standardowa

W tym roku ferie zimowe w Norwegii wypadają między 22 lutego a 5 marca. Chociaż władze wciąż odradzają w tym czasie odpoczynek za granicą, ich aprobatę zyskały podróże po kraju fiordów.

W czasie urlopu – pod warunkiem przestrzegania przygotowanych z myślą o norweskich feriach środków kontroli zakażeń – można się zatem przemieszczać między gminami, odwiedzać ośrodki i stoki narciarskie czy nocować w hyttach.


Ferie zimowe 2021 w Norwegii: rząd przedstawił zalecenia dla podróżnych

Jak jednak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Norstat na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Codan Forsikring, Norwegowie mają swoje obawy również w obliczu podróży po rodzinnym kraju. W pierwszej trójce tego, co niepokoi mieszkańców Norwegii przed zimowym wyjazdem, poza ryzykiem zachorowania znalazły się kradzież i akty terrorystyczne.

Choroby, kradzieże i akty terrorystyczne

Według rezultatów badań, opublikowanych przez firmę 18 lutego, aż 62 proc. respondentów uznało, że zachorowanie podczas podróży to jedno z trzech wydarzeń, których najbardziej się boją. Jak pisze Codan Forsikring, wiele zgłoszonych firmie spraw związanych z ubezpieczeniem podróżnym dotyczy choroby w trakcie lub przed podróżą.

W 2021 ferie zimowe w Norwegii wypadają między 22 lutego a 5 marca.

W 2021 ferie zimowe w Norwegii wypadają między 22 lutego a 5 marca.
adobe.stock.com/licencja standardowa

Oprócz choroby w Norwegach niepokój budzą kradzieże (41 proc. ankietowanych), a 33 proc. uczestników badań przyznało, że boi się aktów terroru, jakie mogłyby się im przytrafić podczas wyjazdu. Twórcy ankiety takie odpowiedzi uzasadniają informacjami o zamachach w różnych częściach świata, napływającymi z mediów, chociaż poziom zagrożenia terrorystycznego jest niższy niż w innych państwach.


Norwegowie śmielej planują wakacje 2021. Zachęcają ich wieści o szczepionce

Pogoda w czasie urlopu: loteria?

Podczas gdy choroby i kradzieże to dość powszechne niefortunne sytuacje, jakie mogą się przytrafić podczas podróży i Norwegowie słusznie się ich obawiają, do kompletu „praktycznych lęków” dochodzi jeszcze kwestia… pogody. Okazuje się, że w sondażu 20 proc. osób w pierwszej trójce obaw związanych z wyjazdem uwzględniło możliwość, że przez cały pobyt będzie padał deszcz.

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles