urządzenie kosmetyczne

Zarobki lekarzy rezydentów w USA


W jakiej sytuacji finansowej są amerykańscy lekarzy rezydenci? Jak kształtują się ich wynagrodzenia? Ile czasu muszą poświęcać na pracę?

Nowy Jork. Foto: pixabay.com

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w raporcie Medscape, opublikowanym na początku sierpnia br.

Wynika z niego, że roczne zarobki specjalizujących się lekarzy wynoszą średnio 63,4 tys. USD (każdego roku odnotowywany jest systematyczny wzrost wynagrodzeń o ok. 3 proc.).

Najniższe pensje dotyczą takich specjalizacji jak medycyna rodzina (58,5 tys. USD), psychiatria, ginekologia i położnictwo, medycyna ratunkowa, chirurgia ogólna, interna (61,5 tys. USD), a najwyższe – w takich dziedzinach jak alergologia, hematologia, chirurgia plastyczna, reumatologia, kardiologia (ok. 69 tys. USD).

Pensje rosną wraz z kolejnymi latami szkolenia specjalizacyjnego. Mniej niż połowa rezydentów uważa, że jest uczciwie wynagradzana za swoją pracę. Główne powody niezadowolenia to poczucie, że wysokość pensji nie jest odzwierciedleniem czasu, jaki poświęcają na pracę (ok. 60-70 godzin tygodniowo). Za to zdecydowana większość, bo prawie 80 proc. respondentów, jest zadowolona z jakości szkolenia specjalizacyjnego i lekarzy prowadzących ich rezydenturę. Cenią sobie też współpracę z pielęgniarkami.

Co ciekawe, nie ma wyraźnej różnicy w zarobkach mężczyzn i kobiet (63,7 tys. USD vs 63 tys. USD) – inaczej niż w przypadku ich starszych kolegów i koleżanek – lekarzy specjalistów, gdzie różnice w wynagrodzeniach zależnie od płci mogą wahać się w granicach 25-30 proc. W badaniu udział wzięło ponad 1600 rezydentów, reprezentujących 30 różnych dziedzin medycyny.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles