urządzenie kosmetyczne

Liceum ogólnokształcące w Starym Sączu stawia na rozwój i innowacje


Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stawia na rozwój i innowacje. W tym roku szkolnym szkoła będzie rekrutować do 4 oddziałów i stawia sobie za cel przygotowanie uczniów do twórczego i odpowiedzialnego życia, poprzez kształcenie umysłów i charakterów tak, aby potrafili łączyć poszanowanie uniwersalnych wartości z wyzwaniami współczesnego świata.

Uczniowie Liceum Marii Skłodowskiej-Curie będą mogli uczyć się w następujących klasach:

  • PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA pod patronatem Instytutu Pedagogiki PWSZ i Psychologii WSB. Innowacja: PODSTAWY PSYCHOLOGII i PEDAGOGIKI. Przedmioty rozszerzone: Biologia, język angielski, język polski. Dobór przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym doskonale przygotowuje do egzaminu maturalnego, a zdobyta podczas nauki wiedza pozwoli z powodzeniem na studiowanie takich kierunków jak np. psychologia, psychologia biznesu, psychologia kliniczna, psychiatria, psychologia zdrowia, pedagogika, resocjalizacja, psychiatria, doradztwo zawodowe, socjologia, kognitywistyka, coaching, terapia zajęciowa, bibliotekarz , public relaction , reklama i wiele innych
  • MEDYCZNA. Innowacja: pielęgniarstwo z ratownictwem medycznym. Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski. Profil jest skierowany do uczniów, którzy chcą w przyszłości podjąć studia z zakresu nauk medycznych oraz tych dla których pasją jest poznawanie i rozwijanie zainteresowań w dziedzinie biologii. Ukończenie tej klasy jade możliwość podjęcia studiów m.in na kierunkach: medycyna, stomatologia, farmacja, biotechnologia, analityka medyczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka, biologia, chemia, ochrona środowiska, zootechnika, weterynaria, ratownictwo medyczne i psychologia.
  • PRAWNICZA. Innowacja: PRAWO. Przedmioty rozszerzone: historia, język polski i język angielski. Jeśli interesuje Cię współczesny świat i niepokoją Cię jego problemy. Jeśli chcesz zrozumieć to co dzieje się wokół Ciebie, masz odwagę stawać zawsze po stronie dobra i sprawiedliwości, wybierz klasę prawniczą w naszym liceum. Program nauczania klasy przygotowuje do studiowania na kierunkach: prawo, administracja, politologia, stosunki międzynarodowe, historia, socjologia, bezpieczeństwo narodowe i wiele wiele innych. Dołącz do NAS!
  • POLITECHNICZNA/AKADEMICKA. Rozszerzenia: Matematyka, geografia i język angielski. Posiadasz duszę odkrywcy? Chcesz lepiej zrozumieć otaczający Cię świat oraz zjawiska i procesy w nim zachodzące? Marzysz, aby zostać inżynierem, informatykiem, ekonomistą lub menadżerem to ta klasa jest dla Ciebie! Wybierając tę klasę w naszym liceum będziesz mógł podjąć studia między innymi na kierunkach politechnicznych, ekonomicznych i uniwersyteckich takich jak: automatyka i robotyka, architektura, mechatronika, elektrotechnika, budownictwo, informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie, matematyka, informatyka czy fizyka!

W czasie dynamicznych, wielokierunkowych zmian w dostępnej jakże bogatej ofercie edukacyjnej, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w starosądeckim liceum będą mogły się kształcić także siatkarki w powołanej Akademii Talentów. Zajęcia prowadzić będzie Janusz Pasiut, trener drużyny MUKS Poprad Stary Sącz. Przyszłoroczne uczennice starosądeckiego Liceum będą miały możliwość doskonalenia warsztatu siatkarskiego na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z piłki siatkowej. Jednocześnie będą one zawodniczkami Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Poprad Stary Sącz i będą stanowić drużynę ligową pod nazwą Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Więcej informacji na stronie szkoły: http://www.lo.stary-sacz.iap.pl/

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles