urządzenie kosmetyczne

Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte, a w Płocku wszyscy tacy śliczni… Nie będziemy miastem hipisów!


„A ty noś, noś, noś długie włosy, jak my…” – ten tekst z hitu „Elektrycznych Gitar” dziś nabiera zupełnie nowego sensu. Czy poza śpiewaniem jej pod nosem, zmuszeni jesteśmy w Płocku zapuszczać włosy, a do tego i brody i wąsy?

Spróbujcie dostać się do fryzjera. Takich salonów w samym Płocku jest ponad 130. Wszystkie zamknięte są na cztery spusty i to do 9 kwietnia. A co dalej? Wcale nie jest powiedziane, że 10 kwietnia wszyscy fryzjerzy witać nas będą z otwartymi ramionami. Oto nasza dzisiejsza rzeczywistość związana z trzecią falą zmasowanego ataku koronawirusa. Rząd w ramach lockdownu zamknął galerie handlowe, a także m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, jako miejsca, w których zaraza ma siać spustoszenie pod względem zarażania kolejnych osób.
A jednak Płock nie stał się miastem długowłosych hipisów. Płocczanie nie przypominają też mieszkańców wielkiej osady fanów muzyki metalowej. Z jednej strony faktycznie za mało czasu minęło. A z drugiej… Trzeba sobie jakoś w życiu radzić…
Nikt oficjalnie nie chce o tym mówić, bo strach, ale fryzjerzy przenieśli się do podziemia i… działają tam na podwyższonych obrotach. Jest popyt i jest podaż. Zwłaszcza, że przyszedł czas Wielkanocy. Fryzjerzy chcą zarobić i z czegoś wyprawić święta. Płocczanie chcą również elegancko wyglądać przy świątecznym stole.
– To nie jest prosta sytuacja. Nie wszyscy mają odłożone pieniądze na koncie, z których można brać – mówi pani Kasia. Niedawno przeszła na swoje. Otworzyła swój własny zakład fryzjerski. Wcześniej pracowała w jednym z płockich salonów, w którym zatrudnionych było kilka fryzjerek. Postanowiła jednak spróbować swoich sił samodzielnie. Pozyskała fundusze na otworzenie lokalu, zainwestowała wszystkie swoje oszczędności i na trudne czasy pandemii została nagle zablokowana.

Więcej przeczytacie w kolejnym wydaniu Tygodnika Płockiego.

BeeS

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte, a w Płocku wszyscy tacy śliczni… Nie będziemy miastem hipisów!.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles