urządzenie kosmetyczne

Dzisiaj otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i sklepów z artykułami gospodarstwa domowego w Szkocji


Od 5 kwietnia Szkocja robi kolejny krok w wychodzeniu z lockdownu. Od poniedziałku czynne będą już usługi non-essential, czyli salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, czy centra ogrodnicze. Ale nie tylko…

W poniedziałek, 5 kwietnia zgodnie z planem Szkocja weszła w kolejny etap luzowania lockdownu. Po tym, jak w piątek, 2 kwietnia zniesiono regułę „stay at home” i zastąpiono ją regułą „stay local”, trzy dni później przystąpiono do znoszenia kolejnych restrykcji.

 

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w Szkocji

Od piątku mieszkańcy Szkocji mogą – po trzech miesiącach obowiązującego nakazu pozostania w domach – spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie maksymalnie czterech osób z dwóch gospodarstw domowych. Z kolei od poniedziałku uruchomione zostają usługi non-essential, czyli:

– zakłady fryzjerskie i kosmetyczne (jednak tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym),

– salony samochodowe,

– sklepy z artykułami gospodarstwa domowego,

– centra ogrodnicze,

– punkty dorabiania kluczy,

– sklepy ze sprzętem ułatwiającym poruszanie,

– sklepy ze sprzętami dla dzieci,

– usługi dotyczące napraw elektrycznych.

Ponadto dzieci w wieku od 12 do 17 lat będą mogły od tego tygodnia brać już udział w treningach sportów kontaktowych na świeżym powietrzu, a studenci i uczniowie będą mogli w większości powrócić na uniwersytety i do college’ów. Nicola Sturgeon poinformowała także o powrocie usług sklepowych click-and-collect.

Fryzjerzy już mają pełne obłożenie

Fryzjerzy w Szkocji mówią, że mają już skompletowane rezerwacje na najbliższe dni. Jak powiedziała jedna ze stylistek salonu fryzjerskiego w Glasgow w BBC Good Morning Scotland:

– Gdy otrzymaliśmy pierwsze informacje o otwarciu salonów fryzjerskich, uruchomiliśmy rezerwacje i w ciągu pierwszych 24 godzin mieliśmy już 1000 rezerwacji. Nie spodziewaliśmy się tego. Będziemy bardzo zajęci, ale nasi pracownicy są wypoczęci. Będziemy otwarci siedem dni w tygodniu do 21 wieczorem. Przed nami długie dni pracy, ale jesteśmy gotowi.

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles