urządzenie kosmetyczne

W maju powolny powrót do normalności? „Zostały nam dwa miesiące trudnej pracy”


Norweskie władze postanowiły zmienić zasady programu szczepień. Obszary najbardziej narażone na wzrost liczby zakażeń koronawirusem otrzymają więcej dawek szczepionek. Minister zdrowia poinformował, że działania mają przysłużyć stopniowej liberalizacji obostrzeń w Norwegii. Proces powrotu do normalności może rozpocząć się w maju.

Bent Høie, szef resortu zdrowia, przedstawił nowe założenia na konferencji prasowej, która odbyła się drugiego marca. Zwrócił uwagę, że Norwegia może wchodzić w trzecią falę pandemii, która wiąże się z transmisją zmutowanych odmian koronawirusa. Przyznał, że aby walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, norweski rząd wsłucha się w zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) i dokona zmian w programie szczepień. Więcej dawek zostanie przekazanych do gmin, w których wskaźnik infekcji jest największy. Służba zdrowia zwróciła uwagę, że w pierwszej kolejności powinno zaszczepić się m.in. mieszkańców Oslo, Lørenskog, Sarpsborg, Fredrikstad i Moss. Zmiany dotkną również najbardziej narażone na transmisję koronawirusa obszary Oslo. FHI pracuje obecnie nad opracowaniem nowego klucza dystrybucji. Docelowo liczba szczepionek zwiększy się na terenach zagrożonych o 20 procent.

Likwidacja obostrzeń związana z sukcesem programu szczepień

Jak zaznaczył Bent Høie, Norwegia otrzyma w marcu kolejne 650 tys. szczepionek. Kolejnej dużej dostawy spodziewa się w okresie wielkanocnym. Wówczas partia medykamentów ma być największą od rozpoczęcia programu szczepień. – Nie zobaczymy efektów, dopóki nie zaszczepimy większej części społeczeństwa. Chcemy teraz chronić osoby znajdujące się w grupach ryzyka, które mieszkają na obszarach najbardziej zagrożonych wzrostem infekcji. – skomentował minister zdrowia.

Bent Høie przyznał, że ewentualne zmiany w obostrzeniach i polityce rządu dotyczącej walki z pandemią będą odpowiedzią na nowe zalecenia FHI oraz Urzędu ds. Zdrowia. Wskazał maj jako miesiąc, w którym może rozpocząć się proces powrotu do normalności. – Zostały nam jeszcze dwa miesiące trudnej pracy. Musimy przez nie przejść razem – podsumował minister zdrowia.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles