urządzenie kosmetyczne

Arkadiusz Jawień: KLRP-2 to propozycja wysoce uzasadniona


Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Źródło: Kurier Medyczny/KL

Autor: Iwona Kazimierska
|Data: 21.11.2020

 

Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił wyczekiwany przez pacjentów i pracowników ochrony zdrowia projekt Kompleksowe Leczenie Ran Przewlekłych 2, który ma szansę rozwiązać najważniejsze problemy dotyczące opieki nad chorymi z trudno gojącymi się ranami – ocenia go w „Kurierze Medycznym” prof. Arkadiusz Jawień.

Prof. Arkadiusz Jawień, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran i kierownik Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu:
– Z wielkim zainteresowaniem przyjąłem propozycję projektu KLRP-2, ponieważ ośrodek bydgoski od początku brał udział w programie KLRP-1, i to z dużym sukcesem. Obecna propozycja jest wysoce uzasadniona i pomysł polegający na zapewnieniu dwóch różnych specjalistów, z których jednym ma być lekarz o specjalności zabiegowej (chirurg ogólny, naczyniowy, plastyczny), a drugim specjalista diabetologii z co najmniej 3-letnim doświadczeniem w leczeniu ran przewlekłych, powinien zostać jak najszybciej wdrożony. Oczywiście powodzenie tego programu, o ile ma on poprawić sytuację z dostępem do leczenia ran przewlekłych, będzie zależało od możliwości kadrowych. Moją wątpliwość budzi skromna na rynku polskim liczba specjalistów z zakresu chirurgii naczyniowej i diabetologii. O ile liczba pielęgniarek ze specjalizacją z leczenia ran przewlekłych w ostatnim czasie znacznie wzrosła, o tyle sytuacja wśród lekarzy nie jest już tak optymistyczna. Czy będziemy więc w stanie efektywnie wprowadzić skądinąd bardzo dobry projekt? Myślę, że najbliższy czas pokaże.

Tekst opublikowano w „Kurierze Medycznym” 6/2020. Czasopismo można zamówić na stronie: www.termedia.pl/km/prenumerata.

Przeczytaj także: „Prezes Małas o Kompleksowym Leczeniu Ran Przewlekłych 2” i „Leczenie ran jest palącym problemem w ochronie zdrowia”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles