urządzenie kosmetyczne

Technik stylista. Nowy kierunek w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku [zdjęcia]


Od września Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku otworzy nowy kierunek kształcenia. Będzie to technik stylista, czyli wszystko co jest związane z modą i wizerunkiem.

Jak nas poinformowała Emilia Dobosz z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, od kolejnego roku szkolnego placówka planuje otwarcie nowego kierunku kształcenia. Będzie to technik stylista. Stylizacja to dziedzina związana z modelowaniem i kreowaniem sylwetki. Obejmuje nie tylko fryzurę i makijaż, ale także ubiór.

Stylista to zawód dla osób, które lubią i rozumieją modę, są kreatywne, posiadają uzdolnienia artystyczne, lubią pracować z ludźmi i doradzać w kwestii ubioru. Wybierając taki zawód można poznać tajniki mody, zgłębić wiedzę o zmieniających się trendach i przygotować do pracy z klientami.

W ramach zajęć uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.:

  • analizy i typologii sylwetki,
  • typów urody,
  • zasad doboru ubioru, dodatków,
  • zasad doboru kolorów, długości, wzorów,
  • psychologii barw oraz analizy kolorystycznej,
  • historii ubioru i mody,
  • tricków wykorzystywanych przez stylistów,
  • marketingu i współczesnego rynku mody,
  • strategii pracy z klientem,
  • autoprezentacji.

Zajęcia będą odbywać się w pracowniach fryzjerskich, krawieckich oraz w pracowniach stylistów. Ponadto ZSI rozpocznie także współpracę ze znanymi stylistkami – Aną Pelicaną i Pauliną Dulanowską.

Szkoła informuje, że w trakcie pięcioletniego cyklu kształcenia uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania świadectwa maturalnego, zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i uzyskania tytułu technika stylisty.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik stylista może podjąć pracę w:
agencjach modelek, telewizji, prasie, teatrze, agencjach reklamowych, agencjach public relations, salonach kosmetycznych. Absolwent może również samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Nauka na kierunku technik stylista w ZSI będzie też przygotowaniem do podjęcia studiów na kierunku stylista, projektowanie ubioru, projektowanie i stylizacja mody, projektowanie tkaniny, konstrukcja ubioru, kostiumografia, dziennikarstwo mody i stylu, kreowanie wizerunku/stylizacja, makijaż artystyczny, charakteryzacja, wizaż i inne.

Zobacz także: Gady i pająki na wystawie w Słupsku. Do ZSI przyszły tłumy

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles