urządzenie kosmetyczne

Zmutowany wirus dotarł do Norwegii: potwierdzono nowe przypadkiInformacje przekazała Line Vold z FHI.
flickr.com/Statsministerens kontor/ fot. Eirin Larsen, SMK/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego potwierdził, że w Norwegii zdiagnozowano przypadki osob zarażonych angielską mutacją koronawirusa. Wykryto go u dwójki podróżnych, którzy w grudniu przybyli do kraju fiordów z Wielkiej Brytanii, pisze FHI w komunikacie prasowym z 27 grudnia.

Ze względu na ochronę prywatności nie będą podawane żadne informacje o narodowości, płci, wieku, stałym miejscu zamieszkania podróżnych ani o planie, dacie ich podróży oraz gminie, w której wykonano testy, dodał instytut. Jak jednak pisze dziennik VG, zarażone osoby przebywają obecnie w gminie Kinn (Vestland) i w Oslo.


Norwegia i Polska zawieszają połączenia z Wielką Brytanią: na Wyspach pojawił się nowy szczep koronawirusa

Dwa tygodnie temu odkrycie nowego wariantu wirusa w Wielkiej Brytanii doprowadziło do zamknięcia Londynu. 21 grudnia rząd Norwegii zdecydował również o czasowym zawieszeniu wszelkich połączeń z Wyspami. Testy laboratoryjne wykazały, że nowa mutacja sprawia, że ​​koronawirus jest o 56-70 proc. bardziej zaraźliwy. Line Vold z FHI uspokaja jednak, że obecnie tylko w niektórych częściach Anglii uważa się, że nowy szczep koronawirusa mógł przyczynić się do szybkiego wzrostu epidemii. Badania są w toku.

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles