urządzenie kosmetyczne

Liczę, że w końcu kwietnia możliwe będzie przywrócenie funkcjonowania niektórych usług – Polskie Radio Lublin


– Liczę, że koniec kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje i że przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, a być może podjąć decyzje dotyczące usług na powietrzu – mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola. Uczniowie nadal uczą się zdalnie.

Rzecznik rządu wyraził nadzieję na antenie Polsat News, że po 18 kwietnia uda się zniwelować część obowiązujących obecnie obostrzeń. – Taki jest cel, aby też nadmiarowo ich nie wprowadzać, jeżeli to nie będzie konieczne – dodał.

– Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, to znaczy iż przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące kwestii usług na powietrzu. To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek i respiratorów w szpitalach – mówił Müller.

Dopytywany, czy jest nadzieja na to, że majówkę będzie można spędzić w ogródkach restauracyjnych, rzecznik rządu odpowiedział, że nie wyklucza takiego wariantu. – Ale wolę zaniżać oczekiwania, ponieważ ten rok wydarzeń związanych z epidemią nauczył nas naprawdę dużej pokory, jeżeli chodzi o oczekiwania – dodał.

Müller wyraził też nadzieję, że w przyszłym tygodniu możliwe będzie ogłoszenie decyzji dotyczących żłobków, przedszkoli i „być może” też innych usług.

bezpieczeństwa.png

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa do 18 kwietnia zamknięte pozostaną m.in. wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych, a także centra handlowe i galerie handlowe (z wyjątkiem znajdujących się w nich: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni).

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: w sklepach do 100 metrów kwadratowych może przebywać jedna osoba na 15 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – jedna osoba na 20 m2. Limit osób obowiązuje również w miejscach kultu religijnego – na 1 osobę musi przypadać 20 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.

Zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także żłobki i przedszkola (wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych, m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Działalność obiektów sportowych pozostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać jedynie bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Przedłużenie obostrzeń zakłada ponadto, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Zamknięte pozostają obiekty noclegowe (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy), a także teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Bez zmian pozostaje również obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

RL / PAP / opr. ToMa

Fot. Kancelaria PremieraSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles