urządzenie kosmetyczne

We Włoszech narasta napięcie społeczne. Merkel chce krótkotrwałego zaostrzonego lockdownu [RELACJA]


Obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień – do 18 kwietnia. Jak argumentował minister zdrowia Adam Niedzielski, „obserwowane wyniki dot. nowych zakażeń są zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie; cały czas trudna sytuacja w szpitalach, jeżeli chodzi o zajęte łóżka”. Ostatniej doby potwierdzono 14910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano na Mazowszu – 2157. W ciągu ostatniej doby zmarło 638 osób. Prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi po szczepieniu preparatem AstraZeneki jest bardzo niskie – poinformowała Europejska Agencja Leków. Według EMA zakrzepy krwi powinny być jednak wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne tej szczepionki. Zakażenie koronawirusem stwierdzono już u ponad 131 mln ludzi na świecie, a ponad 2,86 mln zakażonych zmarło. Informacje o tym jak świat i Polska zwalcza pandemię mamy dla Was w naszym raporcie dnia.

Ze względu na bardziej zakaźne warianty koronawirusa 90 proc. dorosłych powinno zostać zaszczepionych przeciw Covid-19 we Francji, aby można było mieć nadzieję na powrót do normalnego życia w październiku – wynika z najnowszych modeli Instytutu Pasteura.

Modele Instytutu sugerują, że wskaźnik wyszczepienia ludności będzie musiał być znacznie wyższy, niż wcześniej oczekiwano, aby w kraju można było ostatecznie znieść ograniczenia sanitarne.

Dotychczas mówiono o konieczności zaszczepienia 60 i 70 proc. populacji, aby powstrzymanie pandemii było możliwe. Instytut twierdzi jednak, że pojawienie się bardziej zakaźnych wariantów, w szczególności wariantu brytyjskiego, budzi obawy przed szybszym przenoszeniem się koronawirusa.

W Turcji odnotowano w ciągu ostatniej doby 54 740 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższa dobowa liczba infekcji w tym kraju od początku pandemii.

Do tej pory zdiagnozowano w Turcji 3 633 925 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zgonów w związku z Covid-19 wzrosła o 276, do 32 943. Jest to również najwyższy dobowy bilans ofiar śmiertelnych w Turcji od wybuchu epidemii koronawirusa.

Kilkuset 80-latków było zmuszonych stać w chłodzie w ogromnej kolejce w Nuoro na Sardynii w oczekiwaniu na drugą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia wraz komentarzami, że to skandal i niedopuszczalna sytuacja.

Seniorzy czekali na szczepienie w tłumie przed gmachem szkoły, gdzie w sali gimnastycznej zorganizowano punkt medyczny. Do tego zgromadzenia doszło dzień po tym, gdy burmistrz Andrea Soddu podpisał rozporządzenie o zaostrzeniu restrykcji w związku z wysoką liczbą zakażeń w rejonie.

Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, to znaczy iż przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące kwestii usług na powietrzu. To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek w szpitalach i respiratorów – mówił w Polsat News rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego Piotr Müller.

Dopytywany, czy jest nadzieja na to, że majówkę będzie można spędzić w ogródkach restauracyjnych, rzecznik rządu odpowiedział, że nie wyklucza takiego wariantu. Ale wolę zaniżać oczekiwania, ponieważ ten rok wydarzeń związanych z epidemią nauczył nas naprawdę dużej pokory, jeżeli chodzi o oczekiwania – dodał.

Służby medyczne Hiszpanii zaszczepiły przeciwko koronawirusowi rekordową dzienną liczbę osób – 336,8 tys. Przedstawiły też nowe instrukcje dotyczące korzystania z masek ochronnych na plażach. Z nowych przepisów wynika, że noszenie masek nie będzie obowiązkowe podczas przebywania na plaży.

W Brazylii odnotowano pierwszy potwierdzony przypadek lokalnego zakażenia wariantem SARS-CoV-2 po raz pierwszy wykrytym w RPA – przekazał krajowy instytut biomedyczny Butantan, cytowany przez Reutersa. Kraj notuje największą na świecie liczbę zgonów związanych z Covid-19, szeroko rozpowszechniony jest też lokalny wariant wirusa.

Policja użyła siły fizycznej wobec kilku osób odmawiających opuszczenia siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Policjanci wylegitymowali kilkunastu uczestników demonstracji pod sanepidem, wobec kilku sporządzono wnioski o ukaranie.

Protestujący weszli do katowickiego sanepidu. Policja użyła siły

Protestujący weszli do katowickiego sanepidu. Policja użyła siły

Według dostępnych danych związek przyczynowo-skutkowy między przyjmowaniem szczepionki przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca i przypadkami zakrzepów krwi z małą ilością płytek jest prawdopodobny, ale niepotwierdzony – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

WHO o związku szczepionki AstryZeneki z zakrzepami

WHO o związku szczepionki AstryZeneki z zakrzepami

Wojskowy śmigłowiec przetransportował chorą na Covid-19 kobietę ze szpitala w Żywcu do Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 43-letnia pacjentka została podłączona do ECMO – urządzenia, które zastępuje funkcję uszkodzonych płuc.

Chora na Covid-19 przetransportowana wojskowym śmigłowcem do Łodzi

Chora na Covid-19 przetransportowana wojskowym śmigłowcem do Łodzi

Beauty Razem, grupa wsparcia 50 tys. przedsiębiorców i specjalistów branży beauty, krytycznie odnosi się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia, co oznacza dalsze zamknięcie m.in. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Lockdown najbezpieczniejszej branży usługowej jest absurdem. Rząd zamiast przyznać się do błędu, brnie w ten absurd jeszcze głębiej – przekazał PAP jej założyciel, Michał Łenczyński.

“Rząd brnie w ten absurd”. Branża beauty krytykuje decyzję ws. obostrzeń

"Rząd brnie w ten absurd". Branża beauty krytykuje decyzję ws. obostrzeń

Przesunięcie terminu obowiązywania obostrzeń do 18 kwietnia nie oznacza, że dzień później ich nie będzie. Decyzja rządu, by poczekać z decyzjami kilkanaście dni jest rozsądna. Dajemy sobie czas, by zobaczyć jak trwały jest spadek liczby zachorowań – mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM – profesor Andrzej Fal ze szpitala MSWiA w Warszawie, prezes Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Prof. Andrzej Fal: Obostrzenia? Nie można zagwarantować, że nie zostaną przedłużone

Prof. Andrzej Fal: Obostrzenia? Nie można zagwarantować, że nie zostaną przedłużone

We Włoszech drugi dzień z rzędu trwały protesty przedstawicieli branży gastronomicznej i handlowców domagających się odmrożenia ich branż. Rząd zapowiada na maj otwarcie tej części gospodarki. Ostatniej doby zanotowano w kraju bardzo wysoką liczbę zmarłych na Covid-19 – 627.

Od północy Włoch aż po południe odbyły się pikiety właścicieli i pracowników restauracji, barów, sklepów i siłowni.

W komentarzach podkreśla się, że we Włoszech narasta napięcie społeczne i frustracja przedstawicieli wielu branż, ponoszących straty z powodu restrykcji przeciwepidemicznych.

Irlandzki Związek Piłki Nożnej (FAI) poinformował władze UEFA, że nie jest w stanie zagwarantować udziału kibiców w meczach mistrzostw Europy 2021 w Dublinie. To może oznaczać przeniesienie spotkań w inne miejsce. W stolicy Irlandii ma grać reprezentacja Polski – ze Słowacją i Szwecją.

“Irlandzki Związek Piłki Nożnej, kierując się radą i wskazówkami rządu, poinformował dziś UEFA, że z powodu pandemii Covid-19 nie jest obecnie w stanie zapewnić minimalnej liczby widzów na meczach Euro mających odbyć się w Dublinie w czerwcu” – napisano w oświadczeniu FAI.

Euro 2021: Mecze Polaków w Dublinie pod znakiem zapytania

Euro 2021: Mecze Polaków w Dublinie pod znakiem zapytania

Informacje ujawnione przez magazyn “Vanity Fair” budzą nowe pytania o obietnicę, którą w czerwcu 2020 r. ówczesny prezydent USA Donald Trump złożył swojemu polskiemu odpowiednikowi Andrzejowi Dudzie. Amerykański przywódca zapewniał, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19, jeśli zostaną one wynalezione przez firmy amerykańskie. Już wówczas mógł jednak znać projekty umów, które – jak ujawnia “Vanity Fair” – zabraniają władzom USA przekazywania szczepionek za granicę.

Trump obiecywał szczepionki dla Polaków. Wiedział, że ich przekazanie nie będzie możliwe?

Trump obiecywał szczepionki dla Polaków. Wiedział, że ich przekazanie nie będzie możliwe?

16 chorych na Covid-19 z woj. śląskiego zostało w ostatniej dobie przewiezionych do szpitali poza regionem – w Chrzanowie, Miechowie, Opolu, Radomsku i Pajęcznie – poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Niemiecki kraj związkowy Bawaria jeszcze dziś podpisze umowę przedwstępną z producentem rosyjskiej szczepionki Sputnik V – oświadczył w Monachium premier regionu Markus Soeder po spotkaniu swojego gabinetu. Preparat ma być wytwarzany w bawarskim Illertissen.

Jeśli szczepionka zostanie zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków, Bawaria otrzyma ją natychmiast – dodał Soeder, cytowany przez portal RND.

W Szpitalu Wojewódzkim im. A. Falkiewicza we Wrocławiu wznowiono przyjęcia chorych na Covid-19. Z powodu problemów z ciśnieniem w instalacji tlenowej przyjęcia przerwano w niedzielę.

Osobom poniżej 30. roku życia, tam gdzie jest to możliwe, zostanie zaoferowana alternatywa wobec szczepionki na Covid-19 firmy AstraZeneca – zdecydowała brytyjska Wspólna Komisja Szczepień i Immunizacji (JCVI).

Decyzję taką podjęto po rekomendacji MHRA, regulatora rynku leków, z powodu podejrzeń, że szczepionka może powodować rzadkie przypadki zakrzepów krwi.

Wielka Brytania: Osoby poniżej 30. roku życia mają nie dostawać szczepionki AstryZeneki

Wielka Brytania: Osoby poniżej 30. roku życia mają nie dostawać szczepionki AstryZeneki

Prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi po szczepieniu preparatem AstraZeneki jest bardzo niskie – poinformowała Europejska Agencja Leków. Według EMA zakrzepy krwi powinny być jednak wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne tej szczepionki. 

Nowe stanowisko EMA ws. szczepionki firmy AstraZeneca

Nowe stanowisko EMA ws. szczepionki firmy AstraZeneca

W trakcie pandemii Polacy znacznie ograniczyli aktywność fizyczną. Przyczyniło się to w dużym stopniu do tycia mieszkańców naszego kraju. Aż 42 proc. z nas przybrało na wadze średnio 5,7 kg – wynika z sondażu Ipsos COVID 365+.

Tyjemy w pandemii. Niemal połowa z nas przybrała średnio prawie 6 kg

Tyjemy w pandemii. Niemal połowa z nas przybrała średnio prawie 6 kg

Brakuje lekarzy i pielęgniarek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który pracuje jako lecznica covidowa. Placówka może zatrudnić natychmiast 10 anestezjologów i 10 pielęgniarek anestezjologicznych. Potrzebni są też specjaliści medycyny ratunkowej. 

W radomskim szpitalu zajęte są niemal wszystkie miejsca dla zakażonych koronawirusem. W placówce przebywa ponad dwustu pacjentów z Covid-19. Lecznica uruchomiła też dodatkowe łóżka respiratorowe. 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel popiera pojawiające się coraz częściej apele o wprowadzenie zaostrzonego lockdownu w celu zmniejszenia liczby zakażeń koronowirusem i wzywa kraje związkowe do jednolitego podejścia w tej kwestii – poinformowała w środę w Berlinie zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer.

Każde wezwanie do krótkiego, jednolitego lockdownu jest słuszne – powiedziała Demmer w odpowiedzi na pytanie o stanowisko kanclerz. Ważne byłoby również wspólne podejście ogólnokrajowe – kontynuowała. W tej chwili różnorodność przepisów, które zostały przyjęte, nie przyczynia się do bezpieczeństwa i akceptacji – stwierdziła.

1866 rozmrożonych dawek szczepionki firmy Pfizer – taką dostawę otrzymał krakowski szpital im. Żeromskiego. Preparat trzeba wykorzystać do soboty. Jak zapewnia rzecznik placówki, Anna Górska “stanęliśmy na głowie i żadna szczepionka nie zostanie zmarnowana”.

Ponad 1,8 tys. rozmrożonych szczepionek. “Głupota tych, którzy zajmują się tym, przekracza średni poziom”

Ponad 1,8 tys. rozmrożonych szczepionek. "Głupota tych, którzy zajmują się tym, przekracza średni poziom"

Rząd wspólnoty autonomicznej Kastylii i Leonu, na północnym zachodzie Hiszpanii, wstrzymał szczepienia przeciwko koronawirusowi preparatem AstraZeneca. Regionalne władze uzasadniły swoją decyzję wątpliwościami co do bezpieczeństwa tej szczepionki dla zdrowia pacjentów.

Władze Kastylii i Leonu wstrzymały szczepienia preparatem AstraZeneca

Władze Kastylii i Leonu wstrzymały szczepienia preparatem AstraZeneca

Lot samolotem sto razy bardziej grozi wystąpieniem zakrzepicy niż szczepionka AstraZeneca – stwierdził w środę włoski wirusolog Andrea Crisanti. Jego zdaniem szczepionka ta jest “jedną z najbezpieczniejszych na świecie”.

Zakrzepica po przyjęciu AstryZeneki. “Ryzyko sto razy wyższe podczas lotu samolotem”

Zakrzepica po przyjęciu AstryZeneki. "Ryzyko sto razy wyższe podczas lotu samolotem"

Ratownik górniczy wraz ze swoim znajomym wtargnął na teren szpitala tymczasowego w Katowicach. Obaj mężczyźni byli pijani i zachowywali się agresywnie. Personel, który ich zatrzymał, wezwał policję.

Pijany ratownik górniczy wtargnął do covidowego szpitala

Pijany ratownik górniczy wtargnął do covidowego szpitala

W szpitalu w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie) zmarł chory na Covid-19 15-letni pacjent. “Ten pacjent został do naszego szpitala przyjęty w połowie marca. Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety – pomimo wysiłków lekarzy – nie udało się go uratować” – przekazała rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

Chłopiec miał choroby współistniejące. Z informacji PAP wynika, że związane były one m.in. z płucami.

​Zmarł 15-letni pacjent szpitala w Grudziądzu. Miał Covid-19

​Zmarł 15-letni pacjent szpitala w Grudziądzu. Miał Covid-19

W Indiach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem wzrosła 13-krotnie. Ostatniej doby odnotowano rekordowe ponad 115 tys. nowych przypadków, a w związku z Covid-19 zmarło 630 osób. Rosną naciski na rząd, który waha się przed wprowadzeniem ogólnopaństwowego lockdownu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu do 18 kwietnia aktualnie obowiązujących obostrzeń. Jak dodał, priorytetową kwestią dla rządu będzie pozwolenie na powrót do przedszkoli i szkół najmłodszych dzieci.

Kiedy dzieci wrócą do przedszkola i szkoły? Możliwy scenariusz

Kiedy dzieci wrócą do przedszkola i szkoły? Możliwy scenariusz

We włoskiej stacji telewizyjnej SkyTg24 profesor Crisanti z uniwersytetu i szpitala w Padwie odniósł się do polemik wokół hipotezy możliwych skutków ubocznych preparatu w postaci zakrzepów krwi.

Trzeba się liczyć z obostrzeniami w okresie majówki, o skali będziemy informowali w najbliższych tygodniach. Ale trudno się spodziewać, żeby było tak jak dwa czy trzy lata temu – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. 

Majówka 2021. Minister zdrowia o obostrzeniach

Majówka 2021. Minister zdrowia o obostrzeniach

Obserwowane wyniki dot. nowych zakażeń są zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie; cały czas trudna sytuacja w szpitalach, jeżeli chodzi o zajęte łóżka; najtrudniejsza sytuacja na Śląsku – mówił na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ostatniej doby wykonano 90 901 testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, w tym 45 666 testów antygenowych.

Najwięcej testów diagnostycznych w ciągu doby wykonano do tej pory 1 kwietnia. Było ich ponad 109,4 tys. Wtedy też zdiagnozowano najwięcej nowych przypadków Covid-19, czyli 35 251.

   

Wicemarszałek Sejmu, posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska jest zakażona koronawirusem. “Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w domu” – napisała na Twitterze.

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem

Mamy 14910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano na Mazowszu – 2157. W ciągu ostatniej doby zmarło 638 osób.

638 zgonów na Covid-19. Zatrważające dane z ostatniej doby

638 zgonów na Covid-19. Zatrważające dane z ostatniej doby

W szpitalach przebywa 34691 pacjentów z Covid-19, o 1147 więcej niż dzień wcześniej. Wspomagania respiratorem wymaga 3342 chorych, o 27 więcej niż dzień wcześniej.

Tydzień temu, w środę 31 marca, hospitalizowanych z powodu Covid-19 było 31 311 pacjentów, w tym 3093 pod respiratorami. Dwa tygodnie temu, 24 marca, w szpitalach było 26 511 pacjentów, z czego 2537 pod respiratorami.

Resort zdrowia w środę poinformował też, że kwarantanną objęto 414 373 osoby.

Dotąd po zakażeniu koronawirusem wyzdrowiało 2054697 osób.

Już dziś przed południem minister zdrowia Adam Niedzielski ma ogłosić, co dalej z obostrzeniami koronawirusowymi – dowiadują się dziennikarze RMF.

Tak jak zapowiadaliśmy: trzeba szykować się na przedłużenie obostrzeń.

Wszystko wskazuje na to, że obecne zakazy mogą zostać przedłużone nie o jeden, a nawet o dwa tygodnie.

Co z obostrzeniami? Znamy nieoficjalne ustalenia rządu

Co z obostrzeniami? Znamy nieoficjalne ustalenia rządu

Rekordowo dużo zgonów na Covid-19 zanotowano na Węgrzech: w ciągu ostatniej doby zmarło 311 osób cierpiących na tę chorobę – wynika z danych opublikowanych w środę na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa.

Stosunkowo mniej było natomiast nowych zakażeń: 1933, podczas gdy w szczycie trzeciej fali epidemii w drugiej połowie marca dobowy przyrost infekcji przekraczał nawet 11 tys. Przy tym nadal rośnie liczba aktywnych infekcji: jest ich obecnie ponad 252 tys.

W sumie od początku pandemii zanotowano w kraju prawie 694 tys. zakażeń koronawirusem i zmarło ponad 22 400 chorych na Covid-19.

Od początku marca rosła liczba zakażonych studentów i doktorantów mieszkających w akademikach – wynika z monitoringu prowadzonego przez zespół Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Najwięcej zakażeń stwierdzono w woj. kujawsko-pomorskim, mazowieckim i w pomorskim.

Koronawirus w akademikach. Szybki wzrost liczby ognisk zakażeń w marcu

Koronawirus w akademikach. Szybki wzrost liczby ognisk zakażeń w marcu

Na Ukrainie minionej doby zmarło najwięcej osób zakażonych koronawirusem od początku pandemii – 481. We wtorek wykryto ponad 15,4 tys. infekcji SARS-CoV-2, a do szpitali trafiło ok. 5,6 tys. ludzi.

“Jestem w pracy od niedzieli, zmieniałam tylko miejsce. SOR, hepatologia, centrum koordynacji” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM dr Agnieszka Szarowska, lekarz zakaźnik i pełnomocnik dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA ds. Covid-19 i przyznała, że wielu lekarzy tak pracuje, a niektórzy nawet więcej. “Jest wojna, jest epidemia, nikt nie mówi o wolnym, o urlopie” – dodała, mówiąc, że dyrektor szpitala, w którym pracuje, pozwolił na czas epidemii na nieprzestrzeganie zasad BHP.

Dr Agnieszka Szarowska: Epidemia to wojna. 60 godzin dyżuru to norma

Dr Agnieszka Szarowska: Epidemia to wojna. 60 godzin dyżuru to norma

W kraju jest coraz więcej zajętych łóżek dla pacjentów z Covid-19, nadal jednak jest wolnych ponad 10,5 tys. łóżek, czyli 23,9 proc. i 930 respiratorów, czyli 21,9 proc. W Małopolsce, gdzie sytuacja jest trudna, niewykluczona jest relokacja pacjentów do innych województw. Ze względu na duże obciążenie śląskich placówek ochrony zdrowia od poprzedniego weekendu pacjenci z woj. śląskiego są przewożeni do szpitali w innych, przede wszystkim sąsiednich regionach.

Coraz więcej zajętych łóżek covidowych. Gdzie sytuacja jest najgorsza?

Coraz więcej zajętych łóżek covidowych. Gdzie sytuacja jest najgorsza?

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza wyraził nadzieję, że do końca lata możliwe będzie zaszczepienie wszystkich osób w kraju, które tego zechcą. Przyznał, że nakaz kwarantanny dla przyjeżdżających i wracających do Włoch ma działać “odstraszająco”.

Wysoce zaraźliwy wariant wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzeniał się po całym świecie przez kilka miesięcy, zanim w końcu go wykryto i podjęto silniejsze środki zaradcze – ustalili badacze z University of Texas w Austin (USA).

Brytyjski wariant koronawirusa “rozprzestrzenił się po cichu”

Brytyjski wariant koronawirusa "rozprzestrzenił się po cichu"

Uczniowie szkół średnich w Anglii po powrocie do klas z przerwy wielkanocnej nadal będą musieli nosić maseczki w czasie lekcji, przynajmniej do 17 maja. Na ten dzień zaplanowany jest trzeci z czterech etapów wychodzenia z lockdownu w Anglii. Pierwszym etapem – rozpoczętym 8 marca – był powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej. 

Prezydent USA Joe Biden ogłosił we wtorek, że do 19 kwietnia wszyscy dorośli Amerykanie powinni kwalifikować się do szczepień przeciwko koronawirusowi.

Nowy cel wyznaczono po rekordowej sobocie, gdy w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy wykonano ponad 4 miliony zastrzyków w ciągu doby. W 33 stanach każdy dorosły może zapisać się na szczepienie. Pozostałe opracowują plany

W Brazylii po raz kolejny zanotowano rekordowy dzienny przyrost zgonów, wywołanych koronawirusem. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało we wtorek, że w ostatnich 24 godzinach zmarło 4195 osób. Tak wielu przypadków śmiertelnych w ciągu jednej doby nie było w Brazylii od początku pandemii.

W Brazylii do transportu zwłok zaczęto używać autobusów

W Brazylii do transportu zwłok zaczęto używać autobusów

Rząd Holandii zapowiedział, że w tym miesiącu zacznie się w kraju łagodzenie restrykcji przeciwepidemicznych. Będzie można udać się do muzeum czy ogrodu zoologicznego, ale przed wejściem trzeba będzie przejść badanie na obecność koronawirusa.

Obecnie w Holandii zamknięte są placówki kultury i lokale rozrywkowe. Restauracje i bary mogą prowadzić tylko sprzedaż na wynos.

/Grafika RMF FM


/Grafika RMF FM

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl


Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles