urządzenie kosmetyczne

Koronkaryzys a chirurgia plastyczna: ″Boom na powieki, usta, brzuch″ | Życie w Niemczech. Społeczeństwo, lifestyle, ciekawostki | DW


Koronakryzys znacząco zwiększył popyt  na operacje plastyczne w Niemczech. “Obowiązek noszenia na twarzy maseczki ochronnej zmienia sposób, w jaki postrzegamy siebie w lustrze”, stwierdził chirurg plastyczny Karl Schumann na zjeździe Stowarzyszenia Niemieckich Chirurgów Estetycznych i Plastycznych w Duesseldorfie.

Podciągamy powieki i korygujemy usta

Przed wprowadzeniem nakazu noszenia maseczek, patrząc w lustro widzieliśmy całą twarz. Teraz nasza uwaga skupia się przede wszystkich na oczach i ich najbliższej okolicy. W ten sposób dostrzegamy więcej szczegółów, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, wyjaśnił dalej dr Schumann.

W rezultacie coraz więcej osób dostrzega u siebie na twarzy wady urody, których pragną się pozbyć. “Lifting powiek przeżywa obecnie prawdziwy boom”, podkreślił ten znany chirurg.

Podobnie przedstawia się sprawa z korekcją warg. Po zabiegu przez jakiś czas widać na nich niebieskie plamy, zaczerwienienia i obrzmienia, które teraz są skutecznie przysłonięte maseczką ochronną. Zdaniem dra Schumanna to właśnie sprawia, że w tej chwili na korekcję ust decyduje się więcej osób niż zwykle. Najwidoczniej liczą na to, że ukryją ślady po zabiegu i nikt się nie domyśli, że mu się poddały.

Pod maseczką można ukryć ślady korekcji ust

Pod maseczką można ukryć ślady korekcji ust

Jemy więcej, a potem odsysamy tłuszcz

Na zjeździe chirurgów estetycznych i plastycznych w Duesseldorfie poruszono jeszcze inny problem związany z wpływem pandemii koronawirusa na nasz wygląd i zdrowie. Media poruszały go już wcześniej, donosząc o skutkach przymusowego pobytu w domu. Jednym z nich jest wyraźny przyrost na wadze wywołany objadaniem się słodyczami, ale także wzmożonym apetytem i spożywaniem większych posiłków niż zwykle, traktowanych jako rozrywka i sposób na zabijanie czasu. 

Coraz więcej osób decyduje się na odessanie tłuszczu

Coraz więcej osób decyduje się na odessanie tłuszczu

Zarówno kobiety jak i mężczyźni wykazują wskutek tego zwiększone zainteresowanie zabiegiem odsysania tłuszczu. Karl Schumann uważa, że ten trend nasili się jeszcze bardziej. Już przed koronakryzysem liczba takich zabiegów wzrosła w Niemczech o 60 procent w porównaniu z rokiem 2019.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem na Facebooku! >> 

(AFP/jak)

 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles