urządzenie kosmetyczne

Kosmetolog czy kosmetyczka? Umawiaj wizyty świadomie


Jedna branża, dwa zawody – kosmetolog i kosmetyczka. Różni je nie tylko wykształcenie, ale też zakres możliwych do wykonywania zabiegów. Mgr Patrycja Wanagelis-Penczyłło, właścicielka Gabinetu Kosmetologii Estetycznej ESTHETIC CONCEPT, wyjaśnia jak świadomie poruszać się po rynku.

– Troska o zdrowie i urodę, to najczęstszy powód wizyt w salonach piękności – podaje mgr Patrycja Wanagelis-Penczyłło, założycielka Gabinetu Kosmetologii Estetycznej ESTHETIC CONCEPT i wyjaśnia. – W przypadku zabiegów nieinwazyjnych jak manicure, pedicure, henna brwi czy masaż twarzy, odpowiednim kierunkiem będzie certyfikowana kosmetyczna. Z kolei, gdy pojawia się potrzeba dogłębnej zmiany lub regeneracji, jak np. redukcja zmarszczek, wymodelowanie ust czy owalu twarzy, ujędrnienie ciała, pozbycie się rozstępów i cellulitu, właściwym adresem będzie kosmetolog.

Dlaczego? – Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo – podkreśla specjalistka. – Choć nazwy tych dwóch zawodów brzmią podobnie, kryją w sobie co innego. Kosmetyczką można zostać po ukończeniu studium, ale też kilkutygodniowego szkolenia. Efektem jest możliwość przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Kosmetolog to tytuł, który można zdobyć jedynie na medycznej uczelni wyższej. Po latach zdobywania wiedzy z zakresu takich dziedzin jak dermatologia, anatomia, fizjologia czy fizykochemia oraz setkach godzin praktyk można wykonywać, nie tylko zabiegi upiększające, ale też wskazać ścieżkę leczniczą i pokierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Niestety, polskie prawo wciąż jeszcze nie uregulowało zapisów dotyczących tych dwóch zawodów. A to wywołuje niejasności. Dlatego najważniejsze to pamiętać, że choć kosmetyczka i kosmetolog wykonują zabiegi upiększające to różni je stopień zaawansowania. – Studia zapewniają nam wiedzę praktyczną – dodaje mgr Patrycja Wanagelis-Penczyłło. – Zdarza się, że podczas nauki jedną czynność musimy zaliczyć wielokrotnie. Jesteśmy prowadzone przez lekarzy specjalistów, a po zdobyciu dyplomu mamy możliwość poszerzania wiedzy w specjalistycznych ośrodkach. Przykładem może być Centrum Szkoleniowe Kosmetologii Medycznej w Warszawie, gdzie szkoliłam się u doktora Zbigniewa Leśniowskiego. Jest to jedyny ośrodek w Polsce posiadający akredytację Europejskiego Ośrodka Doskonalenia Lekarzy Medycyny Estetycznej ECLEST, tym samym jest to miejsce, gdzie szkolą się zarówno lekarze jak i kosmetolodzy.

– Jeśli decydujemy się na wizytę w gabinecie urody, decydujmy się na nią świadomie – kontynuuje specjalistka. – Wielu klientów ulega reklamom oraz niskim cenom, zapominając o bezpieczeństwie i jakości. Trzeba pamiętać, że regularne, przemyślane i dobrze dobrane zabiegi mogą znacznie spowolnić procesy starzenia i wywołać spektakularne efekty.

Wśród takich zabiegów można wymienić mezoterapię igłową, w tym mezoterapię igłową głowy, która zwalcza problem łysienia i nadmiernej utraty włosów. Oczyszczanie wodorowe, czyli rytuał pielęgnacyjny, bazujący na sześciu postępujących po sobie etapach, mający na celu dogłębne oczyszczenie, złuszczenie, dotlenienie oraz lifting skóry. Można tu też wymienić popularne zabiegi z użyciem peelingów chemicznych, które złuszczają naskórek oraz dogłębnie oczyszczają skórę oraz zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych redukujących tkankę tłuszczową, niwelowelujące cellulit i działające przeciwstarzeniowo na twarz, szyję i dekolt.

– Te i inne zabiegi są dostępne w moim gabinecie ESTHETIC CONCEPT – mówi mgr Patrycja Wanagelis-Penczyłło. – Pełną ofertę można znaleźć na stronie internetowej www.esthetic-concept.pl. Jednak wybierając odpowiedni zabieg, wybierzmy go wspólnie ze specjalistą. Tak jak wspomniałam na początku, troska o zdrowie i urodę to najczęstszy powód wizyt w salonach piękności, dlatego umawiając wizytę nie traćmy głowy i pamiętajmy o konsultacjach.

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles