urządzenie kosmetyczne

Takich samochodów i motocykli już nie ma. Zobaczcie, jakie fury śmigały kiedyś po ulicach Gorzowa


Dziś widok auta na ulicy to codzienność. W Gorzowie jest ponad 100 tys. pojazdów. Jednak w latach 50. i 60. samochód był w Gorzowie dobrem luksusowym. Wrażenie robiły też motocykle. Nawet rower był dla wielu marzeniem. Sami zobaczcie!

Widać to doskonale na zdjęciach Gorzowa sprzed lat, które zrobił ponad pół wieku temu Kurt Mazur. Ulice w centrum, które dziś są pełne samochodów, wydają się być opustoszałe. I tylko raz na jakiś czas przejeżdża nimi samochód albo motocykl. Widać też rowery, a nawet… furmanki. Popularnym środkiem przemieszczania się były wtedy tramwaje, autobusy, a także… łódź Pawła Zacharka. Sami zobaczcie, jak to wyglądało!

Przypomnijmy: Kurt Mazur urodził się 5 sierpnia 1941 r. we Lwowie. Do Gorzowa przyjechał w 1945 r. z ojcem Eugeniuszem. Niedługo potem zaczął robić miastu zdjęcia. Wykonał setki fotografii. Dziś są one absolutnie bezcenne z kronikarskiego punktu widzenia. Pokazują miasto, jego mieszkańców, codzienność, wyjątkowe momenty.
K. Mazur bezpłatnie przekazał całą kolekcję GL. Zdjęcia prezentujemy na łamach gazety od lat – przy różnych okazjach.

K. Mazur w Gorzowie mieszkał do 1963 r. Wtedy właśnie – jak czytamy na stronie Muzeum Lubuskiego – wyjechał z rodziną do Heidelbergu, gdzie skończył studia medyczne. W 1971 roku zamieszkał w Stuttgarcie i pracował tam jako chirurg plastyczny. Od 2006 r. jest na zasłużonej emeryturze.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

WideoSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles