urządzenie kosmetyczne

Elon Musk. Szczepionka przeciw COVID


Dzień bez kontrowersyjnej wypowiedzi Elona Muska uważam za dzień stracony. Dzisiaj jednak dopisuje nam szczęście, albowiem Elon postanowił zmienić zdanie na temat szczepień przeciw koronawirusowi i przygotował dla nas bardzo zwięzły ranking szczepionek.

W sierpniu ubiegłego roku w wywiadzie udzielonym The New York Times Musk stwierdził, że nie jest zainteresowany szczepieniem przeciwko COVID-19. Swój pogląd tłumaczył redakcji tym, że ani on, ani żaden członek jego rodziny nie są narażeni na kontakt z koronawirusem, dlatego też nie widzi żadnego powodu, żeby się szczepić. W tym samym okresie Musk stwierdził również, że kwarantanna domowa to nic innego, jak przymusowy domowy areszt dla obywateli Stanów Zjednoczonych. I że nie należy się za bardzo całym tym koronawirusem przejmować, bo i tak wszyscy umrzemy.

Musk zmienił zdanie. Teraz chce się zaszczepić

Miliarder dość diametralnie zmienił swoje zdanie na temat pandemii. Najlepiej widać to w jego wpisie opublikowanym na Twitterze:

— Żeby było jasne, popieram szczepionki, w tym również te na COVID. Nauka jest w tej kwestii jednoznaczna. W bardzo rzadkich przypadkach (po przyjęciu szczepionki – przyp. red.) występuje reakcja alergiczna, ale od tego jest auto-strzykawka z epinefryną (EpiPen).

Wpis ten polubiło oczywiście ponad 180 tys. użytkowników Twittera, a część z nich zaczęła pytać Elona o dalsze porady w kwestii szczepień. Dzięki temu właściciel Tesli i SpaceX przygotował dość zwięzły ranking szczepionek, w którym na pierwszym miejscu uplasował się preparat Johnson&Johnson. Musk wielkodusznie przyznał jednak, że BioNTech (czyli Pfizer) i Moderna też dają radę.

Miliarder co prawda nie jest pewien, czy podawanie drugiej dawki szczepionek mRNA ma rzeczywiście sens, ale to już szczegół. Dobrze, że Elon jest teraz pro-szczepionkowcem, jego postawa i poglądy mają realny wpływ na tysiące ludzi, którzy teraz nie mogą mówić, że skoro Musk się nie szczepi, to oni też.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles