urządzenie kosmetyczne

Lokalne obostrzenia w sześciu gminach. Minister zdrowia rozważa zaostrzenie restrykcji w całym kraju


Na wniosek władz lokalnych norweski rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia w sześciu gminach. Środki mają zapobiegać transmisji brytyjskiej mutacji koronawirusa. Z kolei minister zdrowia Bent Høie poinformował, że Rada Ministrów rozważa zaostrzenie restrykcji w całym kraju. 

Jak komentuje szef resortu zdrowia, nowe regulacje mają być odpowiedzią na wzrastającą liczbę nowych przypadków koronawirusa w kraju. Rekord infekcji zaobserwowano m.in. w Oslo. Władze stolicy zleciły służbie zdrowia potrzebę wykonywania większej liczby testów. W związku z tym, w mieście odnotowano piątego marca 307 nowych zakażeń. Słupki zachorowań rosną również w innych częściach Norwegii. – Poprosiłem Urząd ds. Zdrowia i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego o ocenienie, czy krajowe środki są wystarczające. Być może należy je zaostrzyć, by wskaźnik zakażeń spadł poniżej wartości 1,0 – przyznał Bent Høie. Norweski wskaźnik zakażeń (liczba R) wskazuje, ilu osobom transmitowany jest wirus przez jedną osobę zakażoną. Współczynnik wynosi obecnie 1,3 i wiąże się ze stałym wzrostem infekcji, które skutkują m.in. zwiększeniem liczby hospitalizowanych osób.

Najbardziej zagrożone gminy z dodatkowymi obostrzeniami

Na wniosek władz lokalnych oraz instytucji służby zdrowia rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia w gminach: Færder, Holmestrand, Horten, Larvik, Sandefjord i Tønsberg. Na ich obszarze dochodzi do szybkiej transmisji brytyjskiej mutacji koronawirusa. Za miejscowości szczególnie zagrożone uznano Færder i Tønsberg. Zamknięto w nich m.in. centra handlowe, siłownie, restauracje i miejsca rozrywki. W pozostałych gminach ograniczono m.in. liczbę osób uczestniczących w wydarzeniach i spotkaniach w domu. Ośrodki sportowe otwarte są jedynie dla osób do 20 roku życia.

Podstawa prawna

Od początku pandemii wykryto w Norwegii 73 493 przypadków zakażenia. Potwierdzono 632 zgony osób chorujących na COVID-19. Od połowy lutego obserwowany jest wzrost liczby hospitalizowanych osób. Piątego marca w szpitalach przebywało 112 osób zakażonych koronawirusem.

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles