urządzenie kosmetyczne

polskie małżeństwo stworzyło darmowy przewodnikPółnoc Norwegii słynie z możliwości obserwacji zorzy polarnej.
Kat and Rob

Żyją w niemal ciągłej podróży, Tromsø i okolice znają jak własną kieszeń i nie przeszkadza im brak słońca przez dwa miesiące w roku. Katarzyna i Robert Musiołowie jako swoje miejsce na ziemi wybrali Północ Norwegii, gdzie – jak sami twierdzą – wykonują najpiękniejszy zawód świata.

W wydanym przez siebie poradniku dzielą się wskazówkami, o czym pomyśleć przed wyjazdem za koło podbiegunowe, gdzie znaleźć najpiękniejsze północne fiordy, a przede wszystkim zdradzają tajniki polowania na zorze polarną. Zainteresowani?

To był trudny sezon dla turystów i przewodników

Kat i Rob – bo takimi skrótami od swoich imion posługuje się polskie małżeństwo – prowadzą bloga turystycznego i od czterech lat sezonowo pracują w Tromsø jako lokalni przewodnicy. Pandemiczny rok 2020 znacznie jednak odmienił tryb ich życia i kariery. Przez wprowadzone przez norweskie władze środki kontroli do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa kraj fiordów musiał pożegnać się z tłumami odwiedzających – odwołane loty i przymusowa kwarantanna skutecznie zniechęciły obcokrajowców przed wizytą w Norwegii i pokrzyżowały plany tym, którzy marzyli o upolowaniu zorzy polarnej.
Kat and Rob podczas organizowanych przez siebie wycieczek oferują także obserwację wolno żyjących reniferów.

Kat and Rob podczas organizowanych przez siebie wycieczek oferują także obserwację wolno żyjących reniferów.
Kat and Rob

Jak się jednak okazuje, nawet takie okoliczności mogą się okazać motywujące. – Do 15 marca żyliśmy w pełnym pędzie, codziennie jeżdżąc z turystami na nocne polowania na zorzę polarną. (…) Z dnia na dzień zmieniliśmy tryb życia, rozsiedliśmy się wygodnie na kanapie i zaliczyliśmy kilka seriali na Netflixie, tym bardziej, że pogoda nie zachęcała do spacerów. W końcu uznaliśmy, że spożytkujemy czas lockdownu i przelejemy na papier nasze doświadczenia w pracy przewodników – pisze Robert w wiadomości do MojejNorwegii.


Pobierz przewodnik w formie e-booka

Aurora borealis: jak zobaczyć zieloną wstęgę na norweskim niebie?

Właśnie tak powstał opublikowany w formie e-booka poradnik, w którym Kat i Rob dzielą się m.in. wskazówkami, jak nie zbankrutować w czasie wycieczki do kraju fiordów, polecają, co zwiedzić i zjeść w Tromsø i okolicach, informują, jakie atrakcje czekają na turystów na dalekiej Północy, a przede wszystkim zdradzają tajniki polowania na zorze polarną. Przewodnik opatrzyli ciekawostkami, mapami, grafikami i zdjęciami zza norweskiego koła podbiegunowego.

– Sporo turystów z Polski pisało wcześniej do nas o porady, gdzie pojechać, co zobaczyć czy też jak polować na zorzę, więc uznaliśmy, że dobrze byłoby stworzyć jeden przewodnik dla każdego – mówi współautor e-booka. Jak dodaje Robert Musioł, wraz z małżonką trafiał w internecie na wiele wprowadzających w błąd lub bezużytecznych poradników, przez które turyści mogli wracać z Tromsø lekko rozczarowani. Parze zależało, by opublikować poparte własnym doświadczeniem rzetelne informacje, z których mogą już skorzystać wszyscy zainteresowani zorzą i wyjazdem na północ Norwegii.


Rozpoczyna się sezon na zorzę polarną. Będzie widoczna nawet na południu kraju

Pozostaje życzyć, aby wkrótce wróciła możliwość swobodnego i bezpiecznego podróżowania, aby zarówno turyści z zagranicy, jak i zamieszkujący inne regiony Norwegii reprezentanci Polonii zdążyli jeszcze w tym sezonie skorzystać z przewodnika i zobaczyć aurorę borealis.

– Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne, a wielu czytelnikom pomogą w realizacji marzenia, jakim niewątpliwie jest zobaczenie zorzy polarnej na własne oczy – pisze Robert.

Kat i Rob prowadzą bloga turystycznego i od czterech lat sezonowo pracują w Tromsø jako lokalni przewodnicy.

Kat i Rob prowadzą bloga turystycznego i od czterech lat sezonowo pracują w Tromsø jako lokalni przewodnicy.
Kat and Rob

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles