urządzenie kosmetyczne

Obowiązujące obostrzenia przedłużone. Są jednak wyjątki


Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków – zapowiedział minister zdrowia.

KORONAWIRUS NA DOLNYM ŚLĄSKU I W POLSCE – SPRAWDŹ SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ

Przypomnijmy, od 27 marca w Polsce obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte zostały m.in. markety budowlane, salony fryzjerskie i przedszkola, wprowadzono także nowe limity w sklepach i kościołach. W ubiegłym tygodniu minister zdrowia ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia.

Zgodnie z naszymi wczorajszymi informacjami, w środę 14 kwietnia minister zdrowia przedstawił dalsze decyzje dotyczące restrykcji.

Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – podkreślał Adam Niedzielski.

Dotychczas obowiązujące restrykcje zostały przedłużone o tydzień. Są jednak wyjątki. Od 19 kwietnia możliwy będzie powrót dzieci do przedszkoli i żłobków.

Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób – informują przedstawiciele rządu.

Z kolei zamknięcie hoteli zostało przedłużone aż do 3 maja włącznie.

Zmiany ogłoszone 14 kwietnia

  • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np.  medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
  • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
  • Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczono możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Będzie również zgoda na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Przedłużone zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia 2021 roku

Handel – ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne –pozostają zamknięte.

Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Foto główne: Krystian Maj/KPRM

Artykuł aktualizowanySource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles