urządzenie kosmetyczne

Przez “Zoom boom” i “lockdown face” wzrasta popularność operacji plastycznych


Rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń, choć z wyjątkami. Do 25 kwietnia zamknięte będą…

Miliony ludzi na całym świecie od miesięcy spotykają się w internecie, korzystając z kamerek internetowych. Użytkownicy widzą też samych siebie.

– Popatrzę na siebie w ten sposób (z dołu – przyp.red.) i jest katastrofa! Mój podbródek jest ogromny. Nagle (ustawiając kamerę wyżej – przyp. red.) mój podbródek znika… I wydaje mi się, że jeżeli patrzymy w swoje odbicie w kamerze czy komputerze, to nie jest bez znaczenia taki czynnik popychający pacjenta do takiego lekarza jak ja – twierdzi dermatolog Marcin Ambroziakm współzałożyciel Kliniki Ambroziak, która specjalizuje się w dermatologii, medycynie estetycznej oraz chirurgii plastycznej.

To już nie tylko czasy selfie, ale i “Zoom boom” oraz “lockdown face”, czyli powstawaniu zaburzeń w postrzeganiu siebie przez długie patrzenie na siebie w ekranie telefonu lub komputera. Często nie możemy, bądź nie chcemy wyłączyć kamerki, a bywa tak, że po prostu nie wypada. – Więcej wad w sobie widzimy, łatwiej porównujemy się też z innymi ludźmi – tłumaczy dr Marek Szczyt, specjalista chirurgii plastycznej.

– My na co dzień w ogóle nie widzimy swojego odbicia. Widzimy kawałek nosa, widzimy nogi, jak popatrzymy na siebie, ale jak mamy do czynienia z jakimś lusterkiem, to to jest odruchowe. To trochę jak przeglądanie się w witrynach sklepowych – dodaje psycholog Magdalena Chorzewska.

Boom w branży

Na całym świecie operacje plastyczne twarzy są teraz o wiele popularniejsze niż przed pandemią. Nie było wakacyjnych wyjazdów, a także można dłużej dochodzić do siebie w domu. Mariettę Witkowską, zwyciężczynię pierwszej edycji programu “Hotel Paradise” w TVN7, porównywanie się z innymi mobilizuje do inwestowania w urodę.

– Byłam u jakichś chyba trzech lekarzy, z każdym rozmawiałam, i zawsze zadaję to samo pytanie: czy dużo wykonuje pan operacji plastycznych – opowiada Marietta Witkowska.

W Stanach Zjednoczonych mowa o 10-procentowym wzroście, a wirtualnych konsultacji z chirurgami plastycznymi jest aż o dwie trzecie więcej. Chętniej swoją urodę poprawiają też Francuzi, Włosi, czy Niemcy.

W Korei Południowej – nazywanej światowym centrum chirurgii plastycznej – często chodzi też tylko o te części twarzy, które są widoczne nad maską – oczy, brwi i czoło. I nie jest to już tylko retuszowanie zdjęć.

– Szczególnie kobiety zwracają uwagę na pewne niuanse, drobnostki, na przykład krzywy nos, i proszą o wyretuszowanie – twierdzi fotograf i grafik Łukasz Gągulski.

Coraz chętniej w takich miejscach pojawiają się też panowie, a kosmetyki dla nich są coraz popularniejsze.

Tego, jak profesjonalnie prezentować się w czasie pracy zdalnej, można się nauczyć na kursie.

Autor: Anna Czerwińska
/
Źródło: Fakty TVNSource link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles