urządzenie kosmetyczne

Mascne, czyli trądzik od maseczki. Jak mu zapobiec?


Mascne – czym jest i jak je rozpoznać? 

Mascne to widoczne pogorszenie się stanu skóry w obszarach na co dzień zakrywanych przez maseczkę – czyli w okolicach żuchwy, brody, ust i policzków. Ten “pandemiczny” typ trądziku szczególnie często dotyka tych z nas, którzy ze względu na obostrzenia muszą zakrywać twarz nawet przez kilka godzin w ciągu dnia. 

– Niewątpliwie bardzo dużo osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zauważa zmiany centralnie zlokalizowane w tym obszarze – przyznaje kosmetolog Justyna Gałat. Okazuje się bowiem, że środowisko, które tworzy się pod maseczką jest wprost idealnym “inkubatorem” dla bakterii. – Jest tam wilgoć, jest tam ślina, ciepło – wymienia ekspertka.  Sama maseczka zaś tworzy dla mikroorganizmów barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi.  Wystarczy nawet kilkanaście minut noszenia, by wywołać na skórze nasilenia zmian trądzikowych

5 naturalnych sposobów na zmniejszenie blizn po trądziku
Jak pielęgnować dojrzałą cerę z trądzikiem?

Dlaczego noszenie maseczki może powodować trądzik? 

Okazuje się, że wielkie znaczenie ma rodzaj maseczki. – Chirurgiczne zmieniamy kilka razy dziennie. Materiałowe, najlepiej bawełniane, musimy mieć co najmniej dwie, by codziennie je przeprać, wyprasować – podkreśla Justyna Gałat – Temperatura pomaga, nawet po praniu. I nie zamieniać się maseczkami – kosmetolog zdecydowanie tego odradza ze względów higienicznych.

Jak natomiast dbać o cerę, by profilaktycznie uniknąć wątpliwej przyjemności doświadczenia “mascne”? – Najlepiej zrezygnować z makijażu twarzy w tym obszarze – sugeruje Justyna Gałat – Albo robić dużo delikatniejszy makijaż.

Podstawą powinno być łagodne, ale skuteczne oczyszczanie twarzy i właściwa pielęgnacja. Powinniśmy unikać bardzo agresywnych, alkoholowych substancji i dogłębnie oczyszczających produktów. – To zaburzy barierę wodno-lipidową na skórze – przestrzega przed takimi wyborami kosmetolog. Co doradza? Delikatne składy – dobre są np. płyny micelarne, wody termalne, mgiełki. – Są już np. produkty z olejkiem z drzewa herbacianego – sugeruje, zaznaczając, że tego typu formuły zostały już opracowane właśnie z myślą o mascne. Najważniejsza zasada pielęgnacji?  – Bez zapachów, kolorów. Im mniej w pielęgnacji się dzieje, tym lepiej – podsumowuje Justyna Gałat. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też: 

EMA wydała oświadczenie ws. szczepionek Johnson&Johnson. “Korzyści przeważają nad ryzykiem”

Potrzebujesz relaksu? Idź do kuchni, zrób sobie masaż… łyżkami 

Piłkarz-elegant Grzegorz Krychowiak. Czy widział memy dotyczące jego nowej fryzury? 

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles