urządzenie kosmetyczne

pless.pl: Wyposażenie salonu kosmetycznego – jak powinien wyglądać gabinet kosmetyczny?


Wyposażenie salonu kosmetycznego - jak powinien wyglądać gabinet kosmetyczny?

Na samym początku jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do urządzania salonu, powinniśmy wiedzieć jaki mamy budżet na jego wyposażenie. To dość istotna kwestia bo od tego zależy, przede wszystkim to na co możemy sobie pozwolić.

Wyposażenie salonu kosmetycznego to temat dość obszerny, ponieważ możemy zaliczyć do niego zarówno wyposażenie samego salonu jako miejsca pracy, jak i również możemy wliczyć w to produkty do salonu kosmetycznego.

Co do wystroju salonu ważne jest aby design był przystosowany do klienta. W większości przypadków klientami salonów urody są kobiety. Więc powinniśmy wybrać bardziej kobiece kolory która pasują i współgrają z naszym np. logiem firmowym. Klientki dzięki temu, będą niejako identyfikować nasz salon z naszą firmą.

Koszt wyposażenia salonu kosmetycznego jest różny i zależny od ilości produktów, mebli czy innych akcesoriów, które chcemy w salonie posiadać. Koszt wyposażenia salonu wacha się od 1 000 do nawet ponad 30 000 zł. Najlepiej w celu wyposażenia gabinetu kosmetycznego udać się do hurtowni kosmetycznej. To właśnie hurtownia kosmetyczna zagwarantuje nam najniższe ceny i profesjonalny sprawdzony sprzęt.

Salon kosmetyczny musi wyglądać estetycznie. Pomieszczenie powinno być czyste i przyjemne dla oka. W dobie pandemii COVID-19 należy pamiętać przede wszystkim o sterylizacji pomieszczeń jak i również wszelkiego sprzętu na którym pracujemy. To od nas jest zależne bezpieczeństwo naszych klientów więc obowiązkowym wyposażeniem w naszym salonie niech będzie płyn do dezynfekcji rąk. Warto również wyposażyć się w dodatkowe maseczki które będą dla zapominalskich klientów.

Zadbaj o to aby w twoim gabinecie było oddelegowane miejsce na recepcję. Na ladzie możesz postawić kilka kosmetyków lub kwiatów. Jeśli nie wiesz jakie kwiaty wybrać do salonu kosmetycznego, w sieci z pewnością znajdziesz ogrom aranżacji salonów kosmetycznych i wybierzesz coś co wpasuje się do kolorów Twojego salonu piękności.

Na otwarcie salonu kosmetycznego warto przygotować również prezenty dla klientów – w formie upominku mogą to być kosmetyki lub karty rabatowe na kolejne usługi. Dzięki czemu zadowolony klient z uśmiechem na twarzy wróci do ciebie.

Prowadząc salon kosmetyczny gdzie główną twoją usługą jest manicure, pedicure i wszystko co związane z paznokciami należy zadbać przede wszystkim o profesjonalny sprzęt i kosmetyki na których będziesz pracować.

Absolutnym obowiązkowym elementem wyposażenia salonu w którym robisz paznokcie jest stolik do manicure lub biurko oraz krzesło dla Ciebie jak i klientki. Krzesło powinno być wygodne i przede wszystkim z możliwością regulacji bo to właśnie w tym miejscu mając salon pedicure spędzisz najwięcej czasu. Pamiętaj liczy się Twoja wygoda, ale przede wszystkim wygoda klienta.

Do elementów wyposażenia salonu kosmetycznego na pewno musimy zaliczyć elementy takie jak lampy UV, wszelkiego rodzaju odżywki, pilniki czy frezy jednak najważniejszą rzeczą są bez wątpienia lakiery hybrydowe.

Ta forma upiększania paznokci to nieodzowna usługa każdego salonu który wykonuje manicure. Ze względu na różnorodność klientek i ich zapotrzebowania warto mieć szeroki wybór kolorów. Na początek warto wyposażyć się w podstawowe kolory, czerwony, biały, czarny, nude, pomarańczowy w różnych popularnych wariacjach i odcieniach.

Poza naszymi umiejętnościami to właśnie szeroki wybór kolorów i bogaty asortyment jest absolutną podstawa dobrze wyposażonego salonu manicure i pedicure.Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles