urządzenie kosmetyczne

Stolica Norwegii znów się zamyka. Rada Oslo wprowadza kolejny surowy lockdownNowe postanowienia, opisane w komunikacie prasowym na stronie gminy Oslo, dotyczą m.in. branży gastronomicznej, handlu, organizacji imprez oraz edukacji.
adobe stock/ licencja standardowa

Rok po pojawieniu się koronawirusa w Norwegii i po prawie czterech miesiącach stosowania najsurowszych środków kontroli zakażeń w skali kraju rada Oslo zdecydowała się na ich zaostrzenie i wprowadzenie kolejnego lockdownu, ogłosił podczas konferencji prasowej 28 lutego burmistrz stolicy Raymond Johansen.

Nowe postanowienia, opisane w komunikacie prasowym na stronie gminy Oslo, dotyczą m.in. branży gastronomicznej, handlu, organizacji imprez oraz edukacji.


Mieszkaniec domu opieki w Oslo zakażony koronawirusem: przyjął wcześniej dwie dawki szczepionki

Decyzję o wprowadzeniu bardziej rygorystycznych środków kontroli zakażeń i zdecydowanych zaleceń dotyczących unikania kontaktów społecznych Rada Oslo podjęła w związku z zaobserwowanym wzrostem infekcji w obrębie Oslo. Dotyczy on głównie szybciej rozprzestrzeniających się, zmutowanych wariantów koronawirusa „zaimportowanych” z zagranicy, w szczególności brytyjskiej odmiany.

Zaostrzone zasady będą obowiązywać na razie od 2 do 15 marca. Ich wdrożenie oznacza, że:

  • wszystkie restauracje muszą być zamknięte, mogą jedynie wydawać dania na wynos;
  • zamknięte będą również sklepy, z wyjątkiem sklepów wymienionych na państwowej liście zwolnień, takich jak sklepy spożywcze, apteki i sklepy monopolowe;
  • galerie i punkty sprzedaży sztuki muszą zostać zamknięte;
  • imprezy plenerowe są zabronione;
  • w szkołach średnich i szkołach dla dorosłych 1 i 2 marca będzie obowiązywał poziom czerwony i prowadzone tylko nauczanie cyfrowe, natomiast od 3 marca wszystkie szkoły będą działać w ramach połączenia obecności fizycznej i nauczania cyfrowego.

Pressekonferanse 28. februar 2021

Place budowy na cenzurowanym

Ponadto nie zaleca się organizowania zajęć na świeżym powietrzu dla osób dorosłych w wieku powyżej 20 lat, jak również odradza się mieszkańcom Oslo prywatne spotkania i wizyty w prywatnych domach, z wyjątkiem osób samotnych oraz dzieci i młodzieży z tej samej grupy bądź klasy. 8 marca rozpoczną się też masowe badania uczniów z wykorzystaniem próbek śliny i zwiększy liczba testów na obecność wirusa wśród nauczycieli.


Niewielka liberalizacja obostrzeń w Oslo: siłownie, centra handlowe i bary wciąż zamknięte

Kilka z największych ognisk infekcji w Oslo w ostatnich tygodniach pojawiło się na placach budowy. W związku z tym miasto wprowadza własne przepisy ustawowe z jasnymi zasadami kontroli zakażeń w tych miejscach. Umyślne lub rażąco niedbałe naruszenie przepisów będzie podlegało karze pozbawienia wolności do 6 miesięcy. Jak zapowiadają władze Oslo, nowe zasady zostaną połączone z ukierunkowanymi i wzmocnionymi testami na placach budowy.

Reklama

Source link

urządzenie kosmetyczne

Must Read

Related Articles